ABA: Partizan nanio prvi poraz Mornaru u Baru

Košarkaši Mornara poraženi su od Partizana u Baru 65:76 u derbiju trećeg kola ABA lige.
Nidam, Foto: Mornar/Media Pro

Ovo je prvi poraz tima Mihaila Pavićevića u regionalnom šampionatu nakon početne dvije pobjede u sjajnoj atmosferi u barskoj dvorani.

Jako tvrd meč viđen je u Topolici u prvom poluvremenu. Mornar je bio bolji u prvom periodu i vodio 20:14, ali se Partizan vratio u drugoj četvrtini i na poluvremenu imao prednost 33:32 odigravši jako dobro u odbrani.

Treća četvrtina pripala je Partizanu najviše zahvaljujući odličnom šutu za tri poena, dok je Mornar poentirao najčešće sa linije za slobodnja bacanja. Crno-bijeli su pred odlučujući period vodili 61:55.

Tvrd je bio start četvrtog perioda, Mornar opet nije bio napadački dobar, dok je Partizan uspijevao da pogodi i da održava prednost, a onda u finišu četvrtine i da je uveća za zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ognjen Jaramaz sa 17 poena, dok je Markus Pejdž dodao 13.

U ekipi Mornara istakao se Džejkob Pulen sa 16 poena, Uroš Luković je imao dva manje, a Damir Markota je sakupio 10.