Petak, 26 Aprila, 2024

ABA: Budućnost poražena u Pioniru

Izuzev uvodnih 0:2 Budućnost nije imala vođstvo u ovom duelu

U 19 kolu ABA lige KK Partizan je ugostio KK Budućnost Voli. Crno Bijeli su savladali podgorički klub rezultatom 76:67 (17:12, 15:19, 23:15, 21:21) i nastavili pobjednički niz nakon što su ubjedljivo u prošlom kolu porazili Cibonu u Zagrebu rezultatom 59:83.

Izuzev uvodnih 0:2 Budućnost nije imala vođstvo u ovom duelu. Partizan je sjajno otvorio utakmicu, poveli su čak sa 15:4, ali do kraja perioda su dopustili protivniku da se vrati i nakon prve četvrtine bilo je plus pet u korist domaćeg tima, 17:12.

Gotovo identična situacija dogodila se i u drugoj dionici. Partizan je konstantno vodio, imao je i dvocifrenu razliku, ali u posljednje dvije minute prvog poluvremena ne postižu poene. Budućnost pravi seriju od 7:0 i dolazi samo na minus jedan, 32:31.

Međutim, u nastavku meča crno-bijeli su potpuno kontrolisali utakmicu. Išla je prednost i do 13 poena, a na ulasku u posljedni period domaći su imali devet poena “viška”, 55:46.

Do kraja je Partizan bez većih problema sačuvao prednost. Nije Budućnost uspjela da napravi neku seriju i tako se vrati u meč, pa je domaćin došao do bitnog trijumfa.

Jock Landale je sa 23 poena predvodio Partizan za kojeg je 26 minuta igrao i Amar Gegić, te je upisao četiri poena, četiri skoka i tri ukradene lopte.

Sa druge strane najefikasniji je bio Edwin Jackson sa 19 poena, a Nemanja Gordić je za 23 minute imao skromna dva poena i tri asistencije uz četiri izgubljene lopte.