Subota, 4 Maja, 2024

Liga Nacija: Sokoli nadjačali Azerbejdžan za treći uzastopni trijumf

Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je u Podgorici Azerbejdžan 2:0 u utakmici trećeg kola C grupe Lige nacija.

Jovetić, Foto: Reuters

Poveli smo golom Jovetića u devetom minutu, a konačan rezultat postavio je Igor Ivanović u 72. minutu meča.

Crnogorski fudbaleri na startu Lige nacija ostvarili su pobjede u gostima protiv Kipra 2:0 i Luksemburga 1:0.

Ipak, najvažniji su bodovi i šansa da se u utorak protiv Luksemburga, takođe u Podgorici, napravi vjerovatno odlučujući korak za plasman u Ligu B.

Crna Gora ima devet bodova, tri više od Luksemburga, koji je savladao Kipar sa 2:0.

Crna Gora – Azerbejdžan 2:0 (9’ Jovetić, 72’ Ivanović)

90+6’ – I to je to. Sokoli su upisali i treći trijumf u Ligi nacija i za tri dana će dočekati Luksemburg takođe pod Goricom.

90+2’ – Velika šansa za Kosovića u posljednjim trenucima meča, istrčao je golman Balajev i odbranio njegov šut.

87’ – Dobar pokušaj za Crnu Goru. Bećiraj je poslao sjajan povratni pas Kosoviću koji je šutirao, ali njegov pokušaj je izblokiran.

81’ – Jovetić izlazi, umjesto njega Branislav Janković. Teren napušta i Nikola Vukčević, a umjesto njega Miloš Raičković.

79’ – Nova izmjena za Azerbejdžan. Abasov je zamijenio Alasgarova.

72’ – Sokoli udvostručili prednost. Prvi kontakt sa loptom i gol Igora Ivanovića. Izborio se za loptu, šutirao, a golman Balajev očajno reagovao – 2:0.

71’ – Dvostruka izmjena za Crnu Goru. Bećiraj i Ivanović mijenjaju Islamovića i Boljevića.

64’ – Novi karton i za Azerbejdžan. Dobio ga je Alasgarov.

63’ – Prvi kartoni za Crnu Goru. Zapisani su Bakić i Boljević i odma je selektor Hadžibegić zamijenio Bakića za Kosovića.

61’ – Trostruka izmjena za Azerbejdžan. Izašli su Karajev, Gorbani i Sadikov, a ušli su Dinjijev, Šejdajev i Hadžijev.

51’ – Prva šansa za Crnu Goru nakon gola. Islamović se izborio za loptu, pronašao Jovetića, ali je njegov udarac uz stativu odbranio Balajev.

46’ – Nastavlja se meč i Azerbejdžan je uveo Salahlija umjesto Medvedeva.

Poluvrijeme. Tvrda utakmica bez mnogo prilika. Jovetić je realizovao najbolju priliku u devetom minutu, dok je Azerbejdžan propustio solidne šanse u 22. i 40 minutu meča.

41’ – Prvi žuti karton za Azerbejdžan. Zapisan je Badavi Husejnov i propustiće naredni meč protiv Kipra.

40’ – Azerbejdžan prijeti. Gorbani je glavom sa 6-7 metara tukao pored gola nakon dobrog centaršuta sa lijeve strane.

28’ – Period igre u kome obje ekipe imaju problem sa kontrolom lopte i organizacijom napada. Crna Gora čuva prednost, ali Azerbejdžan nije u podređenom položaju…

24’ – U drugom meču trećeg kola grupe 1, Luksemburg vodi protiv Kipra 2:0, golovima Sinanija.

22’ – Opasna situacija u našem šesnaestercu, nakon kornera. Odbio je Mijatović, Hakšabanović nije uspio da izbaci loptu, koja je došla do Garajeva. Šut u spoljni dio mreže sa 12-13 metara iskosa sa lijeve strane.

19’ – Nakon vođstva, Crna Gora je prepustila posjed gostima, ali blok djeluje veoma dobro. Sa druge strane, pokušaj Bakića sa 25 metara, brani Balajev.

9’ –  Gol za Crnu Goru. Hakšabanović je sjajno pronašao Jovetića iz kornera koji je udarcem glavom savladao nemoćnog Balajeva. 1:0.

1’ – Počinje okršaj pod Goricom!!!

Podsjetimo se, izabranici Faruka Hadžibegića su prije tri dana igrali prijateljski meč protiv Letonije pod Goricom koji je završen neriješeno 1:1 i to je bio prvi zvaničan meč Crne Gore na domaćem terenu poslije 11 mjeseci gdje su takođe u prijateljskom susretu savladali Bjelorusiju 2:0.

Selektor Hadžibegić za ovaj meč neće moći računati na kapitena Stefana Savića, kao ni na Matiju Šarkića, Žarka Tomaševića i Vukana Savićevića zbog povreda, dok se Marko Simić oporavio od povrede i biće u startnoj postavi. Najistureniji će biti mladi Dino Islamović koji je debitovao u Nikoziji, a iza njega će biti kapiten Stevan Jovetić.

Postave:

Crna Gora: Mijatović – Simić, Vujačić, Radunović, Raspopović – Vukčević, Bakić – Jovetić, Hakšabanović, Boljević – Islamović

Azerbejdžan: Balajev – Badavi Husejnov, Mustafazada, Krivoštik, Medvedev – Džamalov, Karajev, Abas Husejnov, Alasgarov – Sadikov, Gorbani

Glavni arbitar meča pod Goricom je Španac Rikardo de Burgos Bengoeksea.