EP: Ajkule rutinski savladale Tursku za četvrtfinale protiv Italije

Izabranici Vladimira Gojkovića kao veliki favoriti igraju protiv Turske i ukoliko ne bude iznenađenja igraće protiv Italije u četvrtfinalu

Vaterpolisti Crne Gore plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Budumpešti nakon što su lako savladali Tursku 17:6 (3:1, 5:1, 5:0, 4:4), gdje ih čeka Italija.

Ajkule, Foto: Wpolo.me

Izabranici Vladimira Gojkovića su imali apsolutnu kontrolu u meču bez većih oscilacija i lako pobijedili autsajdera.

Nakon tri ubjedljive četvrtine, “ajkule” su se u posljednjoj malo opustili, što je Turska iskoristila i koliko toliko popravila utisak.

Crna Gora će četvrtfinalni meč protiv Italije igrati u srijedu s početkom u 16 časova.

Crna Gora – Turska 17:6 (3:1, 5:1, 5:0, 4:4)

IV četvrtina:

17:6 – Tešanović brani pokušaj Jeniuna i time završava meč.

17:6 – Đurđić postiže pogodak nakon mini serije Turske.

16:6 – Novi pokušaj Ozbeka, ali Tešanović brani.

16:6 – Ozbek ponovo šutira s velike udaljenosti i pogađa stativu da bi se ispravio na sličan način u narednom pokušaju.

16:5 – Ozbek postiže novi pogodak za Tursku s velike udaljenosti, Tešanović u blagoj dekoncentraciji.

16:4 – Ivović pogađa stativu,a potom Kil brani pokušaj Đurđića.

16:4 – Ivović postiže svoj treći pogodak u meču.

15:4 – Jeniun postiže novi pogodak s velike udaljenosti.

15:3 – Đurđić pogađa stativu i propada nova akcija s igračem više.

15:3 – Novi pokušan Sonmeza, ali je bio neprecizan.

15:3 – Nova sigurna akcija i gol Draškovića.

14:3 – Kil brani pokušaj Brguljana.

14:3 – Sjajan pogodak Nadira Sonmeza s ogromne odaljenosti.

14:2 – Prvi napad u posljednjem kvartalu je opet pripao Crnoj Gori i Spaić postiže pogodak.

III četvrtina:

13:2 – Čučković se opet postiže pogodak i time završava i treća četvrtina

12:2 – Čučković se upisuje u strijelce za dvocifrenu prednost “ajkula”.

11:2 – Kil brani novi pokušaj Ivovića, ali Petković ispravlja.

10:2 – Kil brani pokušaj Ivovića.

10:2 – Nova odbrana Tešanovića nakon pokušaja Ozbeka.

10:2 – Novi gol Ivovića za ogromnih plus osam.

9:2 – Bijk pogađa stativu.

9:2 – Petar Tešanović lako brani pokušaj Kahramana.

9:2 – Prvi napad u trećoj dionici opet pripada Crnoj Gori i Dragan Drašković postiže novi pogodak u situaciji s igračem više.

II četvrtina:

8:2 – Turska je opet imala igrača više ali bez realizacije i završena je druga dionica.

8:2 – Pogodak za Tursku, strijelac Emirhan Jenigan.

8:1 – Pješivac propušta šansu za novi pogodak s centra.

8:1 – Pješivac postiže pogodak nakon asistencije Brguljana.

7:1 – Radović postiže novi pogodak, “ajkule” apsolutno kontrolišu meč.

6:1 – Vladan Spaić postiže pogodak za plus pet.

5:1 – Turska ponovo ne nalazi put do mreže nakon igrača više.

5:1 – Marko Petković se takođe upisuje u strijelce nakon asistencije Čučkovića.

4:1 –  Uroš Čučković pogađa stativu nakon šuta u bliži ugao Sezera.

4:1 – Sjajan pogodak Stefana Vidovića iz kontre za plus tri.

3:1 – Prvi napad u drugoj dionici pripao je takođe “ajkulama”, ali bez realizacije.

I četvrtina:

3:1 – Prvi pogodak za Tursku nakon igrača više postiže Erden Gurdenli i time završava prva četvrtina.

3:0 – Neuspješan napad Crne Gore s igračem više i Radović pogađa stativu.

3:0 – Crna Gora se brani s igračem manje i Lazović brani pokušaj Bijka.

3:0 – Bogdan Đurđić se upisuje u strijelce za plus tri.

2:0 – Dragan Drašković je bio u povoljnoj situaciji za šut nakon kontre, ali mu brani Sezer.

2:0 – Đuro Radović postiže pogodak za prvu opipljiviju prednost Crne Gore.

1:0 – Aleksandar Ivović probija led i postiže prvi pogodak za Crnu Goru.

0:0 – Sjajan Dejan Lazović brani šut Sonbeza s peterca.

0:0 – Malo nedostatka sreće na startu meča i Spaić pogađa prečku.

0:0 – Prvi napad na startu meča pripao je “ajkulama” i Brguljan šalje loptu pored gola.

Podsjetimo se, “ajkule” su u glavnoj fazi pobijedile Slovačku (15:4) i Njemačku (10:3), a pretrpjele poraz od Hrvatske (11:10), dok je Turska savladala Maltu (13:10), a pretrpjela poraze od Mađarske (19:5) i Španije (24:9).