Petak, 26 Aprila, 2024

EP: Ajkule napravile veliki preokret i osvojile bronzanu medalju

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Hrvatsku 10:9 i osvojili bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Ajkule, Foto: Twitter/LENaquatics

Opet su naši odigrali nevjerovatan meč, gubili su i četiri gola razlike, da bi onda meč uveli u dramatičnu završnicu i na kraju slavili!

Pogodak odluke postigao je minut prije kraja Aleksandar Ivović, koji je večeras bio nezadrživ za odbranu Hrvata.

Prethodno je Spaić prvi put izjednačio, 30 sekundi ranije.

Crna Gora je tokom cijele utakmice imala zaostatak, najviše četiri pogotka (7:3 i 8:4), ali su u trećoj četvrtini naši momci najavili preokret.

Dobili su pretposljednji period 4:1 i najavili da neće odustati od odličja u Budimpešti.

Crna Gora je tako nakon jedne evropske titule i dva srebra sa kontinentalnih šampionata, prvi put stigla do bronzane medalje.

“Ajkule” su se revanširale Hrvatima za poraz u grupi, kada su uspjele da sustignu minus pet, ali su na kraju poklekle.

Međutim, bile su bolje u važnijoj utakmici i ostvarili rezultat koji nije bio očekivan u najavi prvenstva.

Blistao je Aleksandar Ivović sa pet golova, dok je Dragan Drašković bio dvostruki strijelac.

Crna Gora je osvojila medalju i najavila na najljepši mogući način olimpijske kvalifikacije u martu, kada će pokušati da se plasiraju na četvrte uzastopne Olimpijske igre.

Crna Gora – Hrvatska 10:9 (1:3, 2:4, 4:1, 3:1)

Tok meča:

IV četvrtina:

10:9 – Sjajni Lazović brani pokušaj Jokovića i Crna Gora je osvojila bronzanu medalju na evropskom šampionatu.

10:9 – Gol Ivovića za totalni preokret.

9:9 – Vladan Spaić pogađa u napadu s igračem više za izjednačenje.

8:9 – Lazović brani pokušaj Garsije u akciji s igračem manje.

8:9 – Crna Gora propušta akciju s igračem više za izjednačenje.

8:9 – Pješivac pogađa nakon asistencije Brguljana.

7:9 – Fatović pogađa u napadu s dva igrača više.

7:8 – Novi pokušaj Ivovića, ali je bio neprecizan.

7:8 – Prvi napad u posljednjoj četvrtini pripada “ajkulama”, ali Macalić brani pokušaj Čučkovića u akciji s igračem manje.

III četvrtina:

7:8 – Macalić brani pokušaj Petkovića i završena je treća dionica.

7:8 – Bušlje pogađa prečku u napadu s igračem više.

7:8 – Brguljan pogađa za samo minus jedan

6:8 – Macalić brani parabolu Đurđića.

6:8 – Hravtska propušta napad s igračem više nakon potapanja lopte.

6:8 – Sjajan pogodak Ivovića za minus dva.

5:8 – Garsija promašuje .

5:8 – Macalić brani pokušaj Draškovića.

5:8 – Dejan Lazović brani pokušaj Lončara.

5:8 – Sjajni Macalić brani pokušaj Spaića u akciji s igračem manje.

5:8 – Bukić promašuje u napadu s igračem više.

5:8 – Novi pogodak Draškovića za minus tri.

4:8 – Lazović brani pokušaj Jokovića u akciji s igračem manje, ali Vrlić ispravlja u narednoj akciji.

4:7 – Ivović pogađa stativu, nije imao sreće.

4:7 – Lazović brani pokušaj Vrlića.

4:7 – Treći pogodak Ivovića u napadu s igračem više.

3:7 – Hrvatska osvaja prvi napad i u trećoj četvrtini, ali bez realizacije.

II četvrtina:

3:7 – Macalić brani pokušaj Brguljana i završena je druga četvrtina.

3:7 – Veliki promašaj Ivovića.

3:7 – Fatović pogađa i vraća plus četiri.

3:6 – Novi pogodak Ivovića.

2:6 – Lončar pogađa za velikih plus četiri.

2:5 – Obradović pogađa stativu.

2:5 – Lazović brani pokušaj Lončara.

2:5 – “ajkule” propuštaju napad s igračem više.

2:5 – Luka Bukić pogađa u napadu s igračem više.

2:4 – Josip Vrlić pogađa za plus dva.

2:3 – Serija odbrana Macalića u akciji s igračem manje.

2:3 – Sjajan pogodak Dragana Draškovića za minus jedan.

1:3 – Prvi napad u drugoj dionici ponovo pripada Hrvatskoj, ali bez realizacije.

I četvrtina:

1:3 – Lazović brani pokušaj Lončara i završena je prva četvrtina.

1:3 – Ante Vukićević pogađa u napadu s igračem više.

1:2 – Aleksandar Ivović pogađa iz svog trećeg pokušaja.

0:2 – Lazović brani pokušaj Fatovića.

0:2 – Nova odbrana Ivana Marcelića u pokušaju Ivovića.

0:2 – Marcelić brani pokušaj Petkovića, a Radović izblokiran u narednom pokušaju.

0:2 – Novi pogodak Jokovića s pet metara.

0:1 – Ivović izblokiran u napadu s igračem više.

0:1 – Marcelić brani pokušaj Brguljana.

0:1 – Prvi pogodak postiže Maro Joković s peterca.

0:0 – Marcelić brani pokušaj Petkovića u akciji s igračem manje.

0:0 – Prva lopta na startu meča prpada Hrvatskoj ali bez realizacije.

Podsjetimo se, Hrvatska je u drugom meču grupe A slavila s 11:10, nakon što su “ajkule” uspjele da od rezultata 10:5 naprave seriju od pet pogodaka i imaju napad za totalni preokret.

Takođe danas je odigran meč za sedmo mjesto gdje je Grčka savladala Rusiju 11:9, kao i za peto gdje je Srbija pobijedila Italiju 8:7.

Finalni meč kojim će se zatvoriti evropski šampionat igraće Španija i Mađarska od 19 časova.