Srijeda, 8 Maja, 2024

Lavice lavovski: Pobjeda nad Srbijom za kraj

Naše rukometašice, posebno u drugom poluvremenu, čvrstom igrom i u odbrani i u napadu nijesu dozvolile protivnicama ni da pomisle na promjenu rezultata.

Rukometašice Crne Gore okončale su nastup na Svjetskom šampionatu pobjedom nad reprezentacijom Srbije i plasmanom na peto mjesto.

“Lavice” su u svom posljednjem meču na prvenstvu pobijedile Srbiju 28:26.

Iako su slabo počele utakmicu i gubile sa 6:2, vrlo brzo su pronašle svoj ritam i povele sa 12:8. Uslijedio je novi pad u igri pa je poluvrijeme završeno rezultatom 13:12.

Ipak, u drugom poluvremenu, čvrstom igrom i u odbrani i u napadu nijesu dozvolile protivnicama ni da pomisle na promjenu rezultata.

Najefikasnije u crnogorskoj reprezentaciji sa po četiri pogotka bile su Ema Ramusović i Milena Raičević, dok se na drugoj strani izdvojila Jovana Stoiljković sa šest.

Naše rukometašice su u Japanu ostvarile sedam pobjeda i dva poraza što je, ispostavilo se, bilo dovoljno samo za peto mjesto. Ipak, osigurane su kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju što je bio i cilj našeg nacionalnog tima.