Nedjelja, 28 Aprila, 2024
Rubrika:

Crnogorski med da postane brend

''Brendiramo Crnu Goru kao zelenu destinaciju i pružamo punu podršku proizvodnje zdrave hrane'', rekao je Abazović

Premijer Dritan Abazović saopštio je da vjeruje da će “crnogorski med” postati brend i brzo završiti na prestižnim tržištima, sa akcentom na Bliski istok, gdje su već ostvareni prvi kontakti.

Abazović je danas sa ministrom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Vladimirom Jokovićem, obišao Kuću meda u Danilovgradu, gdje se sastao sa rukovodstvom te ustanove.

On je na svom Facebook nalogu objavio fotografije sa posjete, navodeći kako lijepo i ekskluzivno izgleda pakovanje meda iz Kuće meda.

“Crna Gora ima preko 2,5 hiljada vrijednih pčelara, koji zajedno sa čelnim ljudima Kuće meda proizvode što se kaže – lijek za sve bolesti. Ponosan sam na vrijedne ljude širom Crne Gore kojima smo, zajedno sa resornim ministrom, danas u Danilovgradu iskazali poštovanje za sve aktivnosti. Vjerujem da će Crnogorski med postati brend i brzo završiti na prestižnim tržištima, sa akcentom na Bliski istok gdje smo već ostvarili prve kontakte”, napisao je Abazović.

On je napomenuo da pčelarstvo nije samo proizvodnja meda, već očuvanje kompletnog ekosistema.

“Brendiramo Crnu Goru kao zelenu destinaciju i pružamo punu podršku proizvodnje zdrave hrane”, rekao je Abazović.

Prema njegovim riječima, Kuća meda je zajednički projekat Vlade, Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i Saveza pčelarskih organizacija Crne Gore. Ona predstavlja centar za razvoj pčelarstva koji se nalazi u mjestu Grbe u Opštini Danilovgrad.

Direktor Kuće meda Vladimir Radulović se u uvodnom obraćanju zahvalio delegaciji na posjeti, te istakao da ovaj objekat predstavlja jedinstven projekat na prostoru bivse Jugoslavije, sa sadržajima koji su usmjereni na servisiranje pčelara.

Pčelarstvo je, po njegovim riječima, specifična grana. Naglasio je da zajedno sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, rade kontinuirano na kreiraju zajednickih podsticajnih mjera.

“Projektovane su podsticajne mjere koje iziskuju učešće pojedinaca, a naše pčelare odlikuje optimizam i upornost”, istakao je.

Podsjetio je da značajan segment ovog projekta predstavlja i izrada katastra pčelinjaka, gdje su popisani stacionirani pčelinjaci sa lokacijom korištenjem GPS-a, što je pretočeno u kartu Crne Gore u elektronskom obliku u koju su unešeni dobijeni podaci za svaki pčelinjak i njegovog vlasnika, a koji će nam biti osnova za kreiranje mjera podrške u pčelarstvu, što će pomoći i pčelarima da planiraju svoju proizvodnju.

Joković je u svom obraćanju uputio čestitke na postignutim rezultatima i tom prilikom kazao:

“Razvoj pčelarskog sektora u Crnoj Gori zasnovan je na prirodnim potencijalima. Pčelarstvo kod nas ima dugu i bogatu tradiciju i predstavlja značajnu oblast kojoj poklanjamo punu pažnju”, kazao je.

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

0 Komentara
Inline Feedbacks
Pregedaj sve