Srijeda, 8 Maja, 2024
Rubrika:

Realno da će se preko Luče moći za mjesec

Izmještanje dalekovoda je, kaže on, sastavni dio priojekta, a sam posao će koštati oko 275 hiljada eura.

Ukoliko ove nedjelje dobijemo građevinsku dozvolu, biće potrebno 15-20 dana da izmjestimo dalekovode sa trase Jugozapadne obilaznice, nakon čega će most i saobraćajnica građanima biti predati na upotrebu, saopštio je direktor Agencije za izgradnju i razvoj Podgorice Srđan Raičević. On je kazao i da je realno da sve bude završeno u narednih mjesec dana.

Raičević je u Jutarnjem programu TVCG rekao da je uslov svih uslova da bi se posao priveo kraju dobijanje građevinske dozvole, što u Glavnom gradu očekuju ovih dana.

U pitanju je, kaže Raičević, složen inženjerski objekat za koji je potrebna građevinska dozvola.

“Prošle nedjelje smo kompletirali dokumentaciju, očekujemo tokom ove nedjelje građevinsku dozvolu i da se krene sa preostalim radovima koji se odnose na izmještanje stubova dalekovoda, koji su smetnja da saobraćajnica dobije bezbjednu upotrebnu dozvolu”, kazao je Raičević.

Svi pripremni radovi su, kaže on, završeni, i izvođač radova, kompanija Bemaks, spremna je da koliko je sjutra krene u izmještanje pet stubnih mjesta.

“Ukoliko u ovih nekoliko dana dobijemo građevinsku dozvolu, za nekih, ne duže od 15-20 dana, završićemo radove na izmještanju dalekovoda s trase saobraćajnice Jugozapadne obilaznice. Kad to završimo kompletirano je sve da se učesnici u saobraćaju na toj dionici mogu bezbjedno kretati”, rekao je Raičević.

Izmještanje dalekovoda je, kaže on, sastavni dio priojekta, a sam posao će koštati oko 275 hiljada eura.

On je objasnio i da most Luča na Jugozapadnoj obilaznici nije zvanično otvoren 21. maja, već je samo obilježen završetak zanatsko-građevinskih radova.

Nakon tih radova trebalo je, pojašnjava Raičević, sprovesti određene procedure koje se tiču samog mosta.

“Nije bilo zvaničnog otvaranja i puštanja u rad saobraćajnice, nije u pitanju samo izmještanje dalekovoda. Ono što je još trebalo uraditi je probno opterećenje mosta koje traje desetak dana i finalno zatezanje kablova koji se nalaze na mostu, kako bi dobio upotrebnu dozvolu”, pojasnio je Raičević.

Na tom lokalitetu, rekao je, imali smo četiri puta izmjenu planske dokumentacije, a prva dva planska dokumenta nijesu ni prepoznavala izmještanje dalekovoda.

“Nakon toga, kad smo u 2019. i 2020. dobili planove konačno su usaglašene trase izmještanja dalekovoda”, pojasnio je on.

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

0 Komentara
Inline Feedbacks
Pregedaj sve