Utorak, 30 Aprila, 2024
Rubrika:

Raičević: Izazovan period za medije u Crnoj Gori

Teško je boriti se i zboriti na medijskoj sceni da bi zadržali gledaoce, čitaoce ili slušaoce kada je sve više radio i tv stanica, portala, a programski sadržaji sve skuplji, napominje Raičević

Komentarišući medijsko tržište u našoj državi, Vladimir Raičević, izvršni direktor istraživačke agencije IPSOS za Crnu Goru, kazao je da imamo veliki broj medija koji učestvuje na tržištu koje ima ograničen budžet.

“Veliki je izazov za medije da opstanu na crnogorskom tržištu. Izazov je za menadžment bilo koje TV kuće u Crnoj Gori da radi, zaradi i isporuči sadržaj za gledaoce. Posebno u toj priči treba istaći lokalne medije koji uspijevaju da naprave ovo što vi danas imate. Imate veliki procenat sopstvene produkcije, različite programske sadržaje, emisije a sve to sa ekstremno malo novca koji je na tržištu, kad to uporedimo sa razvijenijim tržištima-ne moramo ići dalje od okruženja Hrvatske, Srbije koji imaju znatno više para, a opet se bore sa mnogim izazovima”, istakao je Raičević u emisiji Kotakt RTV Nikšić.

Teško je boriti se i zboriti na medijskoj sceni da bi zadržali gledaoce, čitaoce ili slušaoce kada je sve više radio i tv stanica, portala, a programski sadržaji sve skuplji, napominje Raičević.

“Izazov za Tv je i rast i razvoj novih tehnologija-portali, društvene mreže koje su postali sve veći izvor informisanja. Prije 10-ak godina Tv je bila glavni izvor informacija, dok je danas to portal. Međutim i pored velikog uticaja “internet medija” tv je i dalje glavni medij putem kojeg se građani informišu”, kazao je Raičević.

Ono sa čime se moramo jasnije i konkretnije boriti, u čemu mediji imaju presudnu ulogu su lažne vijesti i dezinformacije kojih je sve više. Potrebu za informacijama kreira ambijent, neko dešavanje smatra Raičević a jedno od njih su i izbori, pa je prirodno da sa potražnjom raste i ponuda informacija ali i dezinformacija, upozorava Raičević.

Izvorrtnk.me

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

0 Komentara
Inline Feedbacks
Pregedaj sve