Utorak, 30 Aprila, 2024

Lovćen odbranio trofej Kupa Crne Gore

Cetinjani su u finalu bili bolji od Budućnosti 32:25 (15:8).

Rukometaši Lovćena osvajači su Kupa Crne Gore.

Izabranici Petra Vujanovića tako su odbranili trofej i 12. put osvojili naslov pobjednika Kupa nakon obnove nezavisnosti.

Budućnost Podgorica je imala priliku da osvoji prvi trofej Kupa u klupskoj istoriji.

Meč je bio ravnopravan do finiša prvog poluvremena, kada je Lovćen poslije serije od šest vezanih golova koju je zaključio Latković iz sedmerca, poveo 15:7 u 30. minutu.

I u nastavku su Cetinjani bez problema održavali prednost i zasluženo došli do trofeja, nakon što su dan ranije, u polufinalu, savladali najvećeg rivala – novog šampiona Budvansku rivijeru Budva.

Danilo Pajović je proglašen za igrača utakmice – postigao je pet golova, koliko i Vuk Latković.

U redovima Budućnost Podgorice, Nemanja Jovanović je bio najefikasniji sa pet pogodaka.

Trofej pobjednika Kupa kapitenu Lovćena Vuku Latkoviću uručio je predsjednik Rukometnog saveza Petar Kapisoda.