Utorak, 30 Aprila, 2024

SP: Lavice prokockale plus četiri protiv Srbije, ništa od četvrtfinala

Lavice su propustile da osvoje važna dva boda u borbi za plasman u četvrtfinale

Crnogorske rukometašice poražene su od Srbije 27:25, na startu glavne faze Svjetskog prvenstva.

”Lavice” su propustile da osvoje važna dva boda u borbi za plasman u četvrtfinale.

Crna Gora je odigrala savršeno prvo poluvrijeme, prije svega napadački, dobila ga 18:14, ali je u nastavku naš tim dao samo sedam golova.

U tom uvodnom dijelu sve je funkcionisalo fenomenalno u igri našeg tima.

Razigrana krila Pavićević i Radičević, odlična kombinacija bekova sa pivotmenkama.

Međutim, poslije odmora ponestalo je rješenja u napadu, razbranila se sa druge strane Jovana Risović, pa Crnoj Gori nije pomogla ni fenomenalna partija među stativama Marine Rajčić.

Crna Gora – Srbija 25:27 (18:14)

Kraj. Poraz Crne Gore, koji je označio i kraj snovima o četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Srbija je bila bolja 27:25, iako su “lavice” na poluvremenu imale četiri gola prednosti (18:14), u drugom u nekoliko navrata i plus tri. Naša selekcija je u nastavku dala samo sedam golova… Drugi meč u glavnoj rundi Crna Gora igra u subotu od 15.30 kada je rival Rusija.

58’ – Dva razlike za Srbiju nakon pogotka Stamenić. Bojana Popović traži tajm-aut. 25:27.

54’ – Potpuno je stala naša selekcija, prva prednost za Srbiju nakon gola Janjušević. 24:25.

50’ – Ema Ramusović promašila veliki zicer, Janjušević sigurna na drugoj strani i Srbija je na samo gol zaostatka. Čeka nas dramatičnih posljednjih deset minuta. 24:23.

46’ – Srbija je još uvijek u igri. Radojević iz sedmerca, osmi gol. 23:21.

42’ – Velika borba u Granolersu. Odlične golmanke na obje strane, Rajčić i Risović. Bregar pozvao tajm aut za Srbiju. 21:18.

37’ – Ponovo prilazi Srbija na dva razlike, nakon gola Radojević. Samo jedan za naše djevojke u nastavku.

34’ – Po gol za obje reprezentacije u drugom poluvremenu, Radičevič pogodila za Crnu Goru, nakon efektnog dodavanja Premović. 19:15.

31’ – Nastavlja se meč u Granoljersu i prvi napad je za Srbiju.

Poluvrijeme. Fantastično napadačko izdanje crnogorskih rukometašica. “Lavice” vode 18:14 protiv Srbije nakon 30 minuta. Jovanka Radičević je šest puta tresla mrežu, pet golova je postigla Ivona Pavićević, dok je Stojiljković postigla pet pogodaka za Srbiju.

28’ – ”Lavice” su ponovo u nalatu uz dva vezana pogotka Ivone Pavićević. Prethodno je Nikolina Vukčević promašila lob, a s druge strane Lovrić pogodila stativu. 17:13

25’ – Bolji period igre Srbije, Stojiljković pogađa za dva razlike zaostatka, što je natjeralo Bojanu Popović da pozove tajm aut. 14:12.

21’ – Serija Jovanke Radičević, tri pogotka  zaredom, prvo za četiri razlike, ali Stamenić smanjuje na tri. 13:10.

18’ – Pavićević postiže treći gol, a kod Srbije odlično raspoložena Stojiljković sa četvrtim golom. 10:7.

15’ – Marina Rajčić blista na golu, nevjerovatne tri odbrane, a Pletikosić pogađa za četiri razlike. Tajm aut za Srbiju. 9:5.

12’ – Sanja Premović je raspoložena za igru, postiže efektno drugi pogodak. 8:5.

10’ – Odlična Rajčić na golu, a Radičević iz sedmerca pogađa za dva razlike. 6:4.

7’ – Igra se gol za gol, naše djevojke imaju prednost, a Pavićevć je drugi put zatresla mrežu. 5:4.

5’ – Vodile su naše rukometašice 2:0, nakon čega je uslijedio jeftin pogodak Srbijanki uz isključenje Ramusović, i iskoristile su višak za izjednačenje. 2:2.

1’ – Počeo je meč i odmah gol Sanje Premović. ”Lavice” vode 1:0.

”Lavice” su slabo započele šampionat ubjedljivim porazom od Slovenije, ali su potom dominantnom igrom savladale Angolu i do završnice meča sa Francuskom bile u igri za trijumf.

Nisu prenijele nijedan bod u glavnu fazu. Međutim, ako budu na nivou iz prethodne dvije utakmice, moći će da se nadaju dobrim rezultatima.

Srbija je prenijela dva boda zahvaljujući pobjedi nad Poljskom, savladala je i Kamerun, dok je u posljednjoj rundi ubjedljivo izgubila od Rusije.

U prvom meču glavne faze u našoj grupi, Slovenija i Rusija odigrale su neriješeno 26:26, dok će od 20.30 igrati Francuska i Poljska.