Utorak, 30 Aprila, 2024

NBA: Dončićev rekord karijere, Jokić vodio Denver do preokreta, Vučević dominirao u Kaliforniji

Nadoknadili su ''nagetsi'' devet poena zaostatka u završnih 12 minuta i trijumfovali

Preokretom u posljednjoj četvrtini, Denver je pobijedio Oklahomu 97:95.

Nadoknadili su ”nagetsi” devet poena zaostatka u završnih 12 minuta i trijumfovali.

Nikola Jokić je ubacio 22 poena, uz 13 skokova i devet asistencija, a isti broj poena, ali uz po pet uhvaćenih lopti i uspješnih dodavanja imao je Džamal Marej.

Kod gostiju 20 poena Džeksona, po 16 Dialoa i Horforda.

Denver sada ima 14 pobjeda i 11 poraza, Oklahoma je na učinku 10-15.

Lejkersi su loše otvorili meč, izgubili prvu četvrtinu 31:16, ali su u drugom poluvremenu stvari došle na svoje mjesto, pa su momci iz Los Anđelesa savladali Memfis 115:105.

Entoni Dejvis je postigao 35 poena i uhvatio devet lopti, dok je Lebron Džejms uz 28 koševa imao devet skokova i osam asistencija.

U ekipi Memfisa 23 poena Alena, Morant je dodao 22 uz 10 skokova.

Lejkersi imaju učinak 21-6, Memfis 10-11.

Dalas je košgeterskom obračunu pobijedio Nju Orleans 143:130.

Luka Dončić bio je fenomenalan sa 46 poena, što je njegov novi NBA rekord, a imao je i 12 asistencija i osam skokova, dok je Porzingis dodao 36 poena.

U gostujućem sastavu Zajon Vilijamson je ubacio 36, a Brendon Ingram 30 poena.

Dalas ima 13 pobjeda i 14 poraza, Nju Orleans je na skoru 11-14.

Prvo mjesto na Zapadu Juta je sačuvala pobjedom nad Milvokijem 129:115.

Rudi Gober je ubacio 27 poena i uhvatio 12 lopti, a isti broj poena imao je i Džo Ingls.

Važan doprinos dali su i Mičel sa 26, odnosno Klarkson sa 25 koševa.

U ekipi Milvokija 29 poena, 15 skokova i šest asistencija Janisa Adetokumba.

Bruk Lopez je doda 23, a Kris Midlton 18 poena.

Juta ima 21 pobjedu i pet poraza, Milvoki je na učinku 16-10.

Nikola Vučević odigrao je fenomenalno u pobjedi Orlanda u Sakramentu 123:112.

Crnogorski reprezentativac je za 34 minuta na parketu ubacio 42 poena, uz devet skokova i četiri asistencije.

Vučević je potvrdio odličnu formu u kojoj igra ove sezone i donio važan trijumf ekipi sa Floride.

Karter Vilijams je dodao 21 poen i po sedam skokova i asistencija.

U domaćoj ekipi 19 poena Hilda, 16 Vajtsajda, 15 Nemanje Bjelice.

Orlando nakon ovog trijumfa ima učinak 10-17, dok je Sakramento pretrpio 13 poraz, uz 12 pobjeda.