Petak, 3 Maja, 2024

NBA: Popović zaustavio Jokića, Bogdanović nadigrao Dončića, Vučević ispod prosjeka u porazu Orlanda

Utakmica u Teksasu odlučena je u posljednjoj četvrtini, koju su domaći dobili 32:23. Demar Derozan ubacio je 30 poena i podijelio 10 asistencija, dok je Marej dodao 27 koševa

San Antonio je pobijedio Denver 119:109 i prekinuo seriju “nagetsa” od pet uzastopnih trijumfa.

Utakmica u Teksasu odlučena je u posljednjoj četvrtini, koju su domaći dobili 32:23.

Demar Derozan ubacio je 30 poena i podijelio 10 asistencija, dok je Marej dodao 27 koševa.

U ekipi Denvera 35 poena, 10 skokova i pet asistencija Nikole Jokića, 20 koševa, uz sedam asistencija i šest skokova imao je na svom kontu Džamal Marej.

Denver je izgubio osmi put u sezoni, uz 11 pobjeda, a San Antonio ima identičan učinak.

Sjajni Bruklin bio je ubjedljiv na parketu Oklahome, 147:125.

”Tanderi” nisu imali rješenje za odlično šutersko veče gostujućeg tima. Džejms Harden je sa 25 poena, 10 skokova i 11 asistencija kompletirao tripl dabl.

Isti broj poena uz pet skokova i sedam uspješnih dodavanja imao je Kajri Irving, Heris je upisao 20, Braun 19, pa se nije osjetio izostanak Kevina Durenta.

U domaćem sastavu Gildžes Aleksander i Maledon su postigli po 24 poena.

Bruklin sada ima 13 pobjeda i osam poraza, Oklahoma ima skor 8-10.

Juta je pobijedila Dalas 120:101 i nastavila sa fenomenalnim rezultatima.

”Džezeri” su meč praktično riješili u uvodnih 12 minuta nakon kojih su vodili 37:12.

Blistao je Bojan Bogdanović sa 32 poena, a važan doprinos dali su Majkl Konli sa 22 poena i devet skokova i Džordan Klarkson sa 18 koševa.

Luka Dončić je u dresu “mevsa” ubacio 25, uz šest skokova i sedam asistencija.

Juta je sa učinkom 15-4 lider Zapada, dok Dalas ima osam pobjeda i 11 poraza.

Nikola Vučević odigrao je jednu od slabijih utakmica ove sezone u porazu Orlanda od Los Anđeles Klipersa, 116:90.

”Magični” su samo u prvoj četvrtini bili ravnopravan rival gostima, koji su drugi period dobili 36:22 i u nastavku kontrolisali zbivanja na parketu.

Nikola Vučević je za 28 minuta u igri ubacio 10 poena, uz šest skokova i asistenciju. Terens Ros se sa 24 poena istakao u taboru Orlanda.

Kod gostiju 26 poena i devet skokova Pola Džordža, dok je Kavi Lenard ubacio 24.

”Magični” imaju osam pobjeda i 12 poraza, Klipersi su na učiku 15-5 u vrhu Zapadne konferencije.