Zverev pobijedio Sinera za polufinale

Njemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se večeras u polufinale turnira u Monte Karlu, nakon što je savladao Italijana Janika Sinera sa 2:1 po setovima 5:7, 6:3, 7:6.

Zverev, treći teniser svijeta, pobijedio je Sinera, 12. na ATP listi, nakon tri sata i pet minuta igre.

U prvom setu Siner je uspio dva puta da oduzme servis protivniku, u sedmom i 11. gemu. U drugom setu, Zverev je stigao do izjednačenja zahvaljujući brejku u osmom gemu.

U odlučujućem setu viđena su po dva brejka na obje strane, pa je pobjednik odlučen u taj-brejku, u kom je za nijansu Njemac bio koncentrisaniji i pobijedio sa 7:5 i izborio plasman u polufinale.

Zverev će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Argentinca Dijega Švarcmana i Grka Stefanosa Cicipasa.