EP: Lavice umalo iznenadile olimpijskog šampiona

Lavice nijesu nagrađene za sjajnu igru i veliku borbu. Izabranice Kima Rasmusena imale su šansu da ostanu neporažene, ali se Jelena Despotović nije snašla prilikom posljednje akcije na utakmici

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Rusije 24:23 na startu glavne runde Evropskog prvenstva.

Lavice i Rusija, Foto: Anze Malovrh / kolektiff

”Lavice” nijesu nagrađene za sjajnu igru i veliku borbu.

Izabranice Kima Rasmusena imale su šansu da ostanu neporažene, ali se Jelena Despotović nije snašla prilikom posljednje akcije na utakmici.

Činilo se da su Ruskinje prelomile meč kada su u 55. minutu povele 24:20 nakon dva gola Fomine, ali se naš nacionalni tim nije predao i malo je nedostajalo da dođe do boda.

Crna Gora je sjajno počela meč, stekla tri pogotka prednosti (5:2), ali su olimpijske šampionke napravile seriju 6:0 i okrenule rezultat.

Na poluvremenu je bilo neriješeno 13:13, baš kao i na isteku 50. minuta kada je Dijana Ujkić bila precizna za 20:20.

Rusija je potom došla do plus četiri (24:20), nakon čega su Despotović i Đurđina Jauković donijeli dramatičnu završnicu u kojoj ”lavice” nijesu imale sreće da dođu do herojskog remija.

Despotović je bila igračica utakmice sa sedam golova, Jauković je postigla pet, dok su po tri puta protivničku mrežu zatresle Jovana Radičević, Ema Ramusović i Majda Mehmedović.

Marta Batinović je upisala devet odbrana.

Naredni meč u Danskoj, Crna Gora će odigrati u nedjelju protiv Švedske.

Crna Gora – Rusija 23:24 (13:13, 10:11)

60’ – I to je to. Imale su ”lavice” šansu za izjednačenje, ali nijesu najbolje organizovale napad i na kraju Jauković promašuje posljednji deveterac. Olimpijske šampionke su teže nego očekivano opravdale ulogu favorita.

59’ – Sjajna je Jauković, samo gol viška imaju Ruskinje.

58’ – Još ništa nije riješeno. Jauković koristi penal i smanjuje na 24:22.

55’ – Dva pogotka Fomine i sada Rusija ima visokih plus četiri.

54’ – Samohina precizna sa 7m, 22:20 za ”zbornaju”.

50’ – Ruskinje su serijom 3:0 preokrenule, ali Dijana Ujkić trese mrežu Sedojkine za 20:20.

43’ – Sjajna serija naših rukometašica za novi preokret. Klikovac, Mehmedović i Despotović vezuju tri brza pogotka za 19:17

35’ – Gol prednosti ima Rusija, 15:14. Crna Gora je povela na startu drugog dijela, a onda je Radičević prestupila iako je imala zicer za plus dva. Uslijedio je preokret Ruskinja.

31’ – Nastavlja se meč!!!

30’ – Završeno je prvo poluvrijeme i rezultat je nakon prvog djela 13:13. Despotović je pogodila minut prije kraja poluvremena, a Fomina odgovorila u narednom napadu. Jelena Despotović je trenutno najefikasnija s četiri pogotka, tri ima Đurđina Jauković, a po dva Radičević, Mehmedović i Ramusović.

28’ – Crna Gora ponovo nameće ritam s početka meča. Batinović upisuje svoju osmu intervenciju u meču, a Despotović postiže gol za 12:11 i novi preokret.

23’ – Majstorija Eme Ramusović, gol u važnom momentu, Rusija vodi 9:10.

20’ – Period dobre igre naših rukometašica. Nakon osam minuta posta, ”lavice” vezuju tri pogotka za 8:8.

15’ – Pad u igri rukometašica Crne Gore. ”Lavice” ne nalaze put do mreže čak šest minuta i to Ruskinje kažnjavaju za potpuni preokret. Rezultat je 5:6.

10’ – ”Lavice” i dalje čuvaju prednost i vode 5:3. Radičević je mogla uvećati prednost na četiri razlike ali je pogodila okvir gola, a Ruskinje to kaznile iz kontre.

5’ – Dobar početak za naše rukometašice koje vode 3:1. Radičević je postigla dva pogotka i Mehmedović jedan.

1’ – Počinje meč u Jiske Bank Boksenu!!!

Ruskinje kao i Francuskinje imaju prenešena četiri boda iz preliminarne runde, Danska ima dva, po bod imaju Švedska i Španija, a Crna Gora je bez bodova.

Prve dvije pozicije u novoformiranoj grupi donosi plasman u polufinale, dok treća pozicija omogućava borbu za peto mjesto.

Podsjetimo se, izabranice Kima Rasmusena su prošle preliminarnu rundu s dva poraza od Francuske (24:23) i Danske (19:28) i pobjedom protiv Slovenije (26:25), dok su Ruskinje imale sve tri pobjede protiv Španije (31:22), Češke (22:24) i Švedske (30:26).

Glavne sutkinje prvog meča glavne faze u Herningu su Vanja Antić i Jelena Jakovljević iz Srbije.