Petak, 26 Aprila, 2024

ABA: Budućnost se mučila na poluvremenu, pa razbila Mornar u nastavku

Košarkaši Budućnosti nijesu dozvolili iznenađenje u crnogorskom derbiju u okviru šeste runde ABA lige.

Podgoričani su pred svojim navijačima savladali Mornar 85:69, upisali peti ovosezonski trijumf i ostali u vrhu regionalnog takmičenja.

Tim Mihaila Pavićevića, s druge strane, ostaje na začelju tabele i na prvu pobjedu u ABA ligi će i dalje morati da čeka.

Nakon izjednačene borbe u prvom poluvremenu, Budućnost Voli je na isteku treće četvrtine imala dvocifrenu prednost.

Održavali su ”plavi” visoku razliku, ne dopustivši Baranima da ”zakuvaju” situaciju na parketu.

Igrač utakmice bio je Marko Jagodić Kuridža. Krilni centar Podgoričana postigao je 17 poena uz sedam skokova.

Edin Atić dao je 12, Džastin Kobs 11, a po 10 Petar Popović, Denis Sili i Igor Drobnjak.

Kod Mornara, 12 poena Korija Dejvisa, 11 Tejlora Smita, te 10 Treja Luisa.

Budućnost – Mornar 85:69 (18:18, 20:18, 26:18, 21:15),

IV četvrtina:

85:69 – Zoran Nikolić realizuje 1/2 bacanja, Luis promašuje za tri i time je završen meč. Budućnost je zadržala status nepobjedivosti u ”Morači”, dok Mornar još uvijek čeka na prvu pobjedu.

84:68 – Kobs realizuje bacanja, pa Popović pogađa za tri za ogromnih plus 16.

79:68 – Sili poentira nakon serije promašaja sa distance na obje strane i Mihailo Pavićević traži svoj posljednji tajmaut.

77:68 – Trojka Lazića, ponovo je jednocifrena razlika.

76:65 – Efektno sada i Di Džej Sili, nakon prodora i na drugi obruč, uz faul.

72:62 – Trojka Dejvisa, prvi poeni nakon prve četvrtine, ali Jagodić-Kuridža radi sve kako treba u napadu – koš uz faul i pogođeno bacanje, 15 njegovih poena.

67:54 – Budućnost nastavlja tamo gdje je i u posljednjoj četvrtini stala za maksimalnih plus 13.

III četvrtina:

64:54 – Budućnost vraća dvocifrenu prednost svojom serijom. Drobnjak poentira uz zvižduk sirene za kraj treće četvrtine.

55:52 – Serija Mornara 7:0 koja stiže na minus tri.

55:45 – Ide Budućnost na plus 10 – sjajna akcija Atića, koji je sa pola terena nabacio Ridu na alej-up.

51:45 – Budućnost ide dva puta na devet razlike pri rezultatima 49:40 51:42, ali Mornar nije dozvolio dvocifren minus – trojka Treja Luisa

47:40 – Kobs za maksimalnih plus sedam za Budućnost

45:40 – Smit, pa ponovo Atić, uzvraća Gordić, pa pogađa Kobs. Dobar napadački ritam na obje strane…

41:36 – Drugo poluvrijeme otvara Atić trojkom za Budućnost.

II četvrtina:

38:36 – Gordić pogađaa flouting, Rid polaže s druge strane, a Luis promašuje za tri u posljednjim sekundama i time je završeno prvo poluvrijeme. Slijedi pauza!!

30:30 – Kuridža realizuje bacanja za plus tri, Jeremić uzvraća trojkom za potpuni egal.

28:27 – Prava rezultatska klackalica i Budućnost ima pola koša prednosti.

20:23 – Drobnjak postiže nove poene na startu druge četvrtine za preokret, uzvraća Luis s pet vezanih poena za novo vođstvo Barana.

I četvrtina:

15:18 – Dvije vezane trojke Kuridže i Popovića za samo minus jedan, poentira i Smit s druge strane, i Drobnjak pogađa novu trojku za potpuni egal i kraj prve četvrtine.

7:12 – Trojka Lazića, poentira i Smit za plus sedam Mornara, prekida Drobnjak.

7:9 – Dejvis nastavlja svoju seriju i vezuje još četiri poena za preokret i plus četiri, koju prekida ATić svojim novim poenima.

5:5 – Dejvis postiže prve poene za Barane, uzvraća Rid pa ponovo Dejvis za tri i potpuni egal.

3:0 – Atić ostvaruje prve poene u meču pogotkom za tri.

Košarkaši Budućnosti u ”Morači” dočekuju Mornar i žele da zadrže status nepobjedivosti na domaćem terenu, dok Barani žele da probiju led i ostvare prvu pobjedu nakon pet poraza u regionalnom takmičenju.

”Plavi” su u seriji od pet pobjeda zaredom, šest ukupno u tekućoj sezoni kako u regionalnoj tako i evropskoj sceni, a jedini poraz su doživjeli protiv Crvene zvezde u drugom kolu ABA lige, dok ”ponos Bara” ima dva trijumfa od tri susreta u FIBA Eurokupu.

Večerašni rivali se sastaju po 13. put u regionalnom takmičenju i izabranici Aleksandra Džikića su ostvarili devet pobjeda, dok su momci Mihaila pavićevića slavili tri puta.

Postave:

Budućnost: Kobs, Atić, Micov, Vajli, Rid

Mornar: Dejvis, Smit, Gordić, Lazić, Mozli

Sudijski trio koji će dijeliti pravdu u SC ”Morača” su Slovenci Saša Pukl, Matej Boltauzer i Matej Špendl.