Petak, 17 Maja, 2024

VELIKA POBJEDA Budućnost srušila moćni Virtus

Derbi trećeg kola Evrokupa

Budućnost je nakon Valensije srušila još jednog favorita u “Morači” – večeras je pao Virtus 86:82, pa “plavi” nakon tri odigrana kola u Evrokupu imaju maksimalan učinak.

Budućnost je loše ušla u meč, pa su gosti već poslije tri minuta stekli dvocifrenu prednost 13:3.

Budućnost se nekako konsolidovala nakon toga, pa je do kraja uvodne dionice prišla na minus šest 28:22.

Virtus je sredinom druge četvrtine došao do plus 13 (42:29), a na poluvremenu je imao 11 poena viška 48:37.

Na krilima Vajlija, Budućnost je na startu drugog dijela prišla na 47:52. Tim Aleksandra Džikića je nastavio sa sjajnom igrom i ubrzo preokrenuo 62:61.

Ipak, do kraja treće dionice gosti su trojkama Hervija, Meniona i Belinelija stekli plus šest 70:64.

To nije pokolebalo naš tim, naprotiv. Nakon poena Rida Budućnsot je stigla do plus četiri (80:76), na dva minuta i 53 sekunde prije kraja.

Budućnost je potom dva puta imala pet razlike, ali nije moglo bez drame.

Gosti su imali napad za produžetak, ali je Teodosić bio neprecizan nakon prodora i slavlje u “Morači” je moglo da počne…

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 23, Vili Rid je dodao 21, a Petar Popović 12 poena.

U italijanskom timu po 15 poena ubacili su Marko Belineli i Kevin Harvi

ČETVRTA ČETVRTINA:

POGAĐA, KOBS I POBJEDA!

Promašaj Teodosića! Kobs na liniji bacanja još pet sekundi.

Loš napad Budućnosti, uprskao ga je Micov. Isteklo je vrijeme za napad, Virtus napada nakon tajmauta, ima 20 sekundi.

84:82 Tri bacanja pogađa Italijan. Tajmaut Podgoričana na 46 sekundi prije kraja.

Suđen faul Atića nad Belinelijem na šutu za tri, katastrofalna odluka na štetu Budućnosti. Na usporenom snimku je djelovalo da nije bilo nikakvog kontakta.

84:79 Kobs igra fenomenalnu utakmicu. Prvo asistencija Ridu, pa onda Atiću.

80:76 Vili Rid se lijepo odmotao iz pika i položio. Tajm aut Virtus nakon šestog vezanog poena Budućnosti Voli.

78:76 Kuridža sjajno polaganje, pa onda Kobs jedno bacanje.

71:72 nakon tri minuta posljednje četvrtine. Rid koš uz faul, nakon toga Kobs za dva i minus 1.

TREĆA ČETVRTINA:

To je i konačan rezultat treće četvrtine.

64:70 Vezana trojke Meniona i Belinelija i Virtus ima plus 6.

59:59 Sjajna uloga Petra Popovića, dvije ukradene lopte i jedan skok u napadu pokrenuli su Budućnost i vratili u igru potpuno!

54:59 Polovina treće četvrtine, sjajna energija našeg sastava tako da su tu iako prave puno grešaka, a promašili su nekoliko zicera.

47:52 Alejup Kobs za Rida i tajm aut italijanskog tima.

45:52 Šest poena Džejkoba Vajlija, četiri nakon ofanzivnih skokova. Odličan start drugog dijela za našeg centra.

DRUGA ČETVRTINA:

Poluvrijeme u “Morači”, 48:37 za italijanski tim. Iskoristio je Virtus čak 13 izgubljenih lopti Budućnosti i kriterijum suđenja koji je više išao na ruku gostima. Rid je ubacio 10, a Kobs poen manje. U ekipi iz Bolonje, devet poena Belinelija, osam je ubacio Tedosić.

18. minut – Pojačala je i Budućnost odbranu, serija 6:0 i naši momci prilaze na 42:37 nakon pogotka Kobsa sa poludistance.

15. minut – Čvrstu košarku igra Virtus u “Morači” i zasad mu to donosi rezultat, 31:42. “Plavi” im pomažu sa već 10 izgubljenih lopti.

13. minut – Opet ide Virtus na plus 10, 36:26. Razigrao se i Belineli, nekoliko poteza klase.

PRVA ČETVRTINA:

Trojkom Belinelija sa sirenom za kraj prve četvrtine završen je uvodni dio igre vođstvom gostiju 28:22. “Plavi” su slabo počeli, imali i minus 10, ali su došli na samo tri poena zaostatka i da nije bilo trojke na kraju, rezultat bi bio odličan. Međutim, naši momci su pokazali da mogu da se nose sa favoritom.

10. minut – Budućnost je tu! Pogoci Kuridže i Popovića podigli su “Moraču” na noge, 22:25, tajm aut zove Skariolo.

8. minut – Teodosić diriguje igrom gostiju, već je ubacio dvije trojke, ima i tri asistencije. Trojkom Silija domaći se bude, a razigrao se i Rid u reketu,pogodio je šest poena. Međutim, odbrana mora biti jača. Virtus vodi, 24:15.

5. minut – Održava Virtus prednost, u našem timu samo su Rid i Micov poentirali iz igre. 6:15 je rezultat.

2. minut – Loš početak našeg tima, Virtus je brzo poveo 8:0, pa je tajm aut pozvao Džikić.

Trener Aleksandar Džikić odlučio je da utakmicu počne u petorci Kobs, Micov, Atić, Vajli i Rid. Sa druge strane, na tarenu su Teodosić, Pajola, Hervi, Vims i Žaite.

“Plavi” će u “Morači” odmjeriti snage sa jedinom ekipom koja je prošle sezone pobijedila u Podgorici.

Gosti iz Bolonje su među glavnim favoritima za titulu u Evrokupu ove sezone.

Međutim, nakon trijumfa nad Valensijom u prošlom kolu i “plavi” imaju jasne ambicije da sruše još jednog favorita.