EP: Ajkule lako protiv Njemačke, protiv Turske u osmini finala

Vaterpolisti Crne Gore su odigrali još jedan fantastičan meč i savladali Njemačku 10:3 i kao drugoplasirani igraju protiv Turske u četvrtfinalu.

Ajkule, Foto: Wpolo.me

Drugim trijumfom na kontinentalnom prvenstvu, izabranici Vladimira Gojkovića završili su prvu fazu kao drugoplasirani i u osmini finala namjeriće se na selekciju Turske.

“Ajkule” su protiv Njemačke odigrale perfektno na obje polovine bazena – čvrsto u odbrani sa raspoloženim Lazovićem na golu, te sigurno i raznovrsno u napadu.

Njemci su imali aktivan rezultat samo u finišu prve četvrtine kada su smanjili na 2:1, da bi početkom druge dionice propustili priliku da iz peterca dođu do izjednačenja.

Uslijedila je serija našeg nacionalnog tima od 4:0 i najava da u Dunav areni neće biti većih uzbuđenja po pitanju konačnog ishoda.

Najefikasniji u našem nacionalnom timu su bili Đuro Radović, Dragan Drašković i Aleksandar Ivović sa po dva pogotka, a jedini strijelci za Njemce bili su Lukas Gilen s dva i Ben Rajbel s jednim pogotkom.

Crna Gora je pobjedom izbjegla susret sa Mađarima u osmini finala, pa će u ponedjeljak (14.30) protiv Turske juriti mjesto među osam najboljih na Evropskog prvenstvu.

U slučaju trijumfa u tom meču, “ajkule” će u četvrtfinalu odmjeriti snage sa selekcijom Italije.

Njemačka – Crna Gora 3:10 (1:2, 0:3, 1:3, 1:2)

IV četvrtina:

3:10 – Vidović pogađa prečku u situaciji jedan na jedan nakon kontre i time završava meč.

3:10 – Gilen upisuje svoj drugi pogodak u meču.

2:10 – Šemhel brani pokušaj Radovića.

2:10 – Ajkule djeluju nezaustavljivo novim golom Đura Radovića.

2:9 – Sjajan gol Ivovića s velike udaljenosti.

2:8 – Pokušaj Obradovića, ali pravo u Šemhela.

2:8 – Prvi napad u posljednjoj dionici pripada takođe Njemcima, ali opet bez realizacije.

III četvrtina:

2:8 – Lazović brani pokušaj Rajbela nakon igrača više za Njemačku i time završava treća četvrtina.

2:8 – Drašković postiže novi pogodak nakon brze kontre.

2:7 – Đurđić upisuje svoj prvi pogodak nakon dva igrača više.

2:6 – Sterelskij je bio u povoljnoj poziciji ali je šutirao preko gola.

2:6 – Lazović brani pokušaj Raibela, ali se ispravio u narednom pokušaju.

1:6 – Prečka se ponovo ispriječila pokušaju Draškovića.

1:6 – Šemhel brani pokušaj Vidovića.

1:6 – Novi gol Spaića za plus pet.

1:5 – Prvi napad u trećem dijelu pripada opet Njemcima, ali nema realizacije.

II četvrtina:

1:5 – Dejan Lazović je posebno raspoložen i brani pokušaje Reala i Matea i završava i druga četvrtina.

1:5 – Đurđić propušta sjajnu priliku nakon što pogađa prečku.

1:5 – Gol Aleksandra Ivovića, Crna Gora je pod velikim naletom.

1:4 – “Ajkule” koriste igrača više i Dragan Drašković upisuje pogodak za plus tri.

1:3 – Nema pogotka za Njemačku nakon igrača više.

1:3 – Vladan Spaić upisuje svoj prvi pogodak za plus dva.

1:2 – Sjajni Dejan Lazović brani šut Reibela s peterca.

1:2 – Brguljan je pokušao parabolu ali je pogodio prečku.

1:2 – Prvi napad u drugom dijelu je takođe pripao Njemačkoj i sigurna odbrana Crne Gore.

I četvrtina:

1:2 – Petković je bio u povoljnoj situaciji iz kontre, ali mu je Šenhel odbranio šut i time je završena prva četvrtina.

1:2 – Novi pokušaj Ivovića, ali je bio neprecizan.

1:2 – Njemci dolaze do prvog pogotka preko Lukasa Gilena.

0:2 – Ivović je pokušao s distance ali Šenhel je bio siguran.

0:2 – Stam je bio blizu pogotka za Njemačku , ali lopta nije prošla gol crtu.

0:2 – Novi pogodak za Crnu Goru, strijelac Đuro Radović.

0:1 – Dobar pokušaj Petkovića ali ga je pročitao golman Šenhel.

0:1 – Odlična odbrana Crne Gore nakon što su Njemci imali igrača više.

0:1 – Sjajan start “ajkula” golom Marka Petkovića.

0:0 – Počinje meč i prvi napad ima Njemačka i dobra odbrana Lazovića.

Podsjetimo se, izabranici Vladimira Gojkovića su u prvom kolu savladali Slovačku 15:4, a u drugom izgubili od Hrvatske 11:10. dok je Njemačka u prvom kolu takođe pretrpjela poraz od Hrvatske 17:9, a savladala Slovačku u drugom kolu 8:5.

Hrvatska je savladala Slovačku 16:4 i s maksimalnim učinkom se plasirala u četvrtfinale.