Utorak, 23 Aprila, 2024

US open: Zverev i Karenjo Busta u polufinalu, Osaka sigurna, Brejdi i dalje sanja

Peti nosilac je eliminisao Bornu Ćorića, iako je Hrvat bolje počeo meč i uvodnu dionicu riješio u svoju korist sa 6:1. Ipak, Zverev je proigrao od sredine drugog seta i našao način da poslije velike borbe dobije ovaj duel

Njemac Aleksandar Zverev i Pablo Karenjo Busta iz Španije čine prvi polufinalni par na ovogodišnjem US Openu.

Zverev, Foto: Atptour.com

Peti nosilac je eliminisao Bornu Ćorića, iako je Hrvat bolje počeo meč i uvodnu dionicu riješio u svoju korist sa 6:1.

Ipak, Zverev je proigrao od sredine drugog seta i našao način da poslije velike borbe dobije ovaj duel.

Drugi i treći set Zverev je dobio u taj-brejku, da bi u četvrtom lakše slomio otpor Ćorića za krajnjih 6:3.

Meč je ukupno trajao skoro tri i po sata, a 23-godišnji momak iz Hamburga biće favorit i u polufinalu, pošto će mu protivnik biti Pablo Karenjo Busta.

Španac je iskoristio diskvalifikaciju Novaka Đokovića, te kasno sinoć po našem vremenu sa 3-2 u setovima savladao Kanađanina Denisa Šapovalova.

Do drugog Gren slem polufinala u karijeri, 20. nosilac je stigao rezultatom 3:6, 7:6, 7:6, 0:6 i 6:3.

U ostalim četvrtfinalnim mečevima sastaju se Danil Medvedev i Andrej Rubljov, odnosno Dominik Tim i Aleks De Minor.

Naomi Osaka i Dženifer Brejdi plasirale su se u polufinale US Opena.

Osaka, Foto: Wtatennis.com

Najprije je američka teniserka uspješno obavila posao u susretu sa Julijom Putincevom.

Brejdi, 41. igračica na planeti, dobila je meč nakon 70 minuta igre rezultatom 6:3, 6:2.

Ona se time po prvi put u karijeri plasirala u polufinale nekog Gren slema.

Njen prethodni najbolji rezultat na slemovima je bila osmina finala, a sada je uspjela da upiše čak pet pobjeda zaredom bez ijednog izgubljenog seta.

Naredna rivalka Dženifer Brejdi je Naomi Osaka, koja je sa 6:3, 6:4 pobijedila Šelbi Rodžers iz SAD.

U ostalim četvrtfinalima sastaju se: Azarenka – Mertens i Pironkova – S. Vilijams.