Četvrtak, 16 Maja, 2024

“Studenti” bez energije u drugom poluvremenu u Čačku

Podgorički tim poražen je sa 87:76, au poraz, pored izgubljenih lopti, odveo ih je katastrofalan učinak u trećoj četvrtini koju su izgubili 21:9 i prepustili vođstvo domaćinu.

NKošarkaši SC Derbija odigrali su najslabiju utakmicu u sezoni, u kojoj su imali ukupni čak 25 izgubljenih lopti i zasluženo izgubilo od Borca u Čačku u utakmici 7. kola AdmiralBet ABA lige.

SC Derbi je sjajno otvorio utakmicu i već u prvoj četvrtini stekao deset poena prednosti, bilo je 24:14, ali sve nakon toga može se zaboraviti što prije.

Imali su Čačani u trećem periodu plus 11, u posljednjem i plus 12, a SC Derbi je posljednju šansu da se vrati u utakmicu propustio na nešto manje od sedam minuta prije kraja.

“Borac je zasluženo pobijedio, imao je više energije i pameti od nas. Kada u jednom meču imate 25 izgubljenih lopti, onda nema o čemu da se priča”, rekao je Žakelj.

Centar iz Bosne i Hercegovine je imao 16 koševa i 20 skokova, od čega 11 u napadu.

Isti poenterski učinak je imao Mateo Drežnjak, a 15 je postigao Dokins, dok je kod Borca najefikasniji bio Ronaldo Segu (17).

BORAC – SC DERBI 87:76 (23:27, 23:20, 21:9, 20:20)

Čačak – Dvorana „Borac”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Sašo Petek (Slovenija), Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina), Marko Mustapić (Hrvatska).

Borac: Rebrača 5 (4-3), SEGU 17 (2-1), BIRTS 16 (5-5), TASIĆ 8 (4-4), Perot-Hant, TOMAŠEVIĆ 15, Talić, Frenklin 7 (2-1), Uskoković 15 (2-1), Todorović, ČARAPIĆ 4 (1-0), Manojlović.

SC Derbi: Bogavac 8 (2-1), Pavlićević 4 (2-1), Vučeljić 6, Baćović 2 (2-0), Ivišić 2, DOKINS 15 (6-6), Čičić, Drobnjak 1 (1-1), DREŽNJAK 16 (10-7), KAMENJAŠ 16 (2-2), KAPUSTA 2 (2-2), MIRKOVIĆ 4 (2-0).