Srpski sudija izbačen iz fudbala na 10 godina

Apelacioni sud u Novom Sadu je potvrdio odluku o izbacivanju bivšeg sudije Srđana Obradovića iz fudbala u narednih 10 godina.

Obradoviću je istovremeno izrečena i kazna od 15 mjeseci zatvora.

Obradović je priveden poslije meča Spartak Ždrepčeva krv – Radnički Niš (2:0) u maju 2018. zbog “iskorišćavanja službenog položaja i favorizovanja domaćeg tima”.

Oba tima su tada bila su u igri za plasman u Evropu, ali su prije meča na kladionicama identifikovane velike uplate na pobjedu gostujuće ekipe.

Tokom suđenja, svjedoci su potvrdili da su pojedine osobe, u poluvremenu utakmice, ulazile u sudijsku svlačionicu.

Subotičani su oba gola postigli iz penala, a jedan od spornih jedanaesteraca je, kako je navedeno u obrazloženju presude, uticao na odluku suda da kazni Srđana Obradovića.

Niški Radnički je tu sezonu završio na trećem, a Spartak na četvrtom mjestu.

Oba tima učestvovala su potom u kvalifikacijama za Ligu Evrope.