Petak, 26 Aprila, 2024

Serija A: Kvaljarela i drugovi srušili Atalantu, Sampdorija slavila u Bergamu

Fudbaleri Sampdorije priredili su iznenađenje u petom kolu italijanske Serije A savladavši Atalantu u gostima sa 3:1.

Kvaljarela, Foto: AFP

Dobar meč odigrala je Sampdorija i nanijela poraz Atalanti, drugi zaredom.

Gostujuća ekipa povela je već u 13. minutu kada je pogodio vetera Fabio Kvaljarela na asistenciju Damsgarda.

U posljednjem minutu prvog dijela Sampdorija je imala penal, ali je šut Kvaljarele odbranio Sportijelo.

Ipak, gosti su do 2:0 došli u 59. minutu kada je pogodio Morten Corbi.

Domaći sastav je do pogotka došao u 81. minutu kada je Duvan Zapata realizovao penal.

U nadoknadi vremena Sampdorija je razriješila sve dileme kada je Jakub Jankto pogodio za konačnih 3:1.

Sampdorija nakon ovog trijumfa ima devet bodova, baš koliko i Atalanta i ove dvije ekipe sada dijele treću poziciju.