Rolan Garos: Nadal slomio Federera u teniskom klasiku

Rafa se bolje snašao u teškim uslovima u Parizu, a odigrao je fenomenalno sve bitne poene

Rafael Nadal je prvi finalista Rolan Garosa. Drugi reket svijeta je u teniskom klasiku savladao Rodžera Federera u tri seta 6:3, 6:4, 6:2 za dva časa i 28 minuta igre.

Rafa se bolje snašao u teškim vremenskim uslovima u Parizu, a odigrao je fenomenalno sve bitne poene.

Dva seta su bila neizvjesna, u njima je Nadal odlično koristio sve šanse koje je dobio za razliku od rivala.

U prvom setu slavio je 6:3, napravio je dva brejka uz jedan pretrpljen.

Drugi set bio je presudan. Kod rezultata 4:4 Federer je ozbiljno priprijetio da može doći do brejka, ali je Rafa sa dva strašna poena sačuvao servis. U narednom je Federer imao 40:00 i nakon toga je Nadal vezao pet poena dobio set i već tu meč.

Treći set bio je formalnost i Španac ga je slavio s 6:2.

Nadal u finalu čeka pobjednika meča Đoković – Tim.