Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Real nastavlja da gazi u Ligi šampiona

Bajern Minhen, Arsenal, Real Madrid, Real Sosijedad i Inter i zvanično su završili posao i prošli u narednu rundu takmičenja. Mančester junajted je pred ispadanjem, a PSV I Napoli su na korak da prođu.

Fudbaleri Real Madrida i nakon večerašnjih utakmica Lige šampiona zadržali maksimalan učinak, dok je Bajern neočekivano igrao bez golova na svom terenu u Minhenu protiv Kopenhagena.

Napoli je poveo u Madridu nakon pogotka Simonea u devetom minutu, ali su domaćini preokrenuli golovima Rodriga u 11. i Belingema u 23. minutu, što je i bio rezultat poluvremena.

Angisa je u drugom minutu drugog dijela izjednačio na 2:2, ali su u završnici meča golovima Pasa u 84. i Hoselua u četvrtom minutu nadoknade zadržali maksimalan učinak u Ligi šampiona.

U glavnoj ulozi bio je nestvarni Belingem, ali je jedan momak oduševio mnoge. U pitanju je Niko Pas, igrač rođen 2004. godine koji je u 84. minutu postigao gol za 3:2. O njemu će se tek pričati i pisati.

Bajern je treći put u Ligi šampiona na svom stadionu u Minhenu igrao nerješeno bez golova, posljednji put još 2018. godine,a  večeras je netaknutu svoju mrežu sačuvao Kopenhagen, koji je tako otkinuo prve bodove Bavarcima ove sezone.

Inter je napravio nevjerovatan rezultat pošto je gubio od Benfike sa 3:0 na poluvremenu i na kraju je došao do vrijednog boda (3:3) i tako Portugalcima učinio proljeće u Evropi kao (ne)moguću misiju.