PSV savladao Ivanićev BATE, remi Zvezde i Salzburga

Odigrana su tri meča posljednje runde kvalifikacija za Ligu šampiona. Crvena zvezda našeg Filipa Stojkovića igrala je u prvom duelu u Beogradu bez golova sa Salzburgom, FIlip je odigrao svih 90 minuta za domaćina.

BATE za koji nastupa crnogorski reprezentativac Mirko Ivanić poražen je kući od PSV-a 3:2, Ivanić je zamijenjen u 82. minutu. Tuominen je u 9. minutu doveo domaćina u vođstvo, u 35. Pereiro je iz penala poravnao rezultat, a potom je Lozano u 61. pogodio za preokret i vođstvo gostiju iz Ajndhovena. Iskusni 37-godišnji Hleb je u 88. minutu pogodio za 2:2, ali je samo minut kasnije Malen pogodio za pobjedu PSV-a.

U posljednjem meču večeri pobjednika nije bilo u Lisabonu između Benfike i PAOK-a, 1:1. Portugalci su poveli u nadoknadi prvog poluvremena kada je Pici realizovao penal, ali je Varda u 76. minutu pogodio za konačan rezultat.

Sjutra s eigraju preostala tri meča, Jang Bojs – Dinamo Zagreb, MOL Vidi – AEK i Ajaks – Dinamo Kijev.

Revanš susreti su na programu iduće sedmice u utorak i srijedu. Pobjednici će ići u grupnu fazu Lige šampiona, a poraženi u grupnu fazu Lige Evrope.