Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Prva pobjeda Budućnosti u Ligi šampiona

Budućnost je do trijumfa došla teže od očekivanog, a trijumf je obezbijedila Anastasija Marsenić minut i po prije kraja utakmice kada je donijela našem timu prednost od dva gola razlike 31:29.

Rukometašice Budućnosti ostvarile su danas u Podgorici prvu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi šampiona, pošto su u maloj dvorani SC “Morača” savladale Savehof sa 31:30.

Najefikasnija u našem timu bila je Ivona Pavićević koja je mrežu Savehofa zatresla šest puta.

Ipak, najbolja u našem timu bila je iskusna Milena Raičević, koja je postiogla pet golova, a imala je i nevjerovatnih 16 asistencija

Karakteristično slavlje Milene Raičević, Foto: Dejan Starčević/ŽRK Budućnost Bemax

Bila je ovo prva pobjeda Budućnosti ove sezone u Ligi šampiona, poslije dva startna poraza, ali igrom, pogotovo u odbrani nije zadovoljila prohtjeve Bojane Popović i probirljive podgoričke publike.

Početak utakmice nije najavljivao dramu i neizvjesnu završnicu, pošto je Budućnost već u 12. minutu imala velikih 8:3, ali je nakon toga neočekivano stala.

Savehof je u 36. minutu stigao i do izjednačenja,a  kada je naš šampion u 52.minutu stekao ponovo tri gola prednosti činilo se da je meč završen. Tako nijesu mislile rukometašice Savehofa koje su ubrzo izjednačile na 29:29, ali snage za potpun preokret nijesu imale.