Srijeda, 8 Maja, 2024

Premijer liga: Ronaldov najlakši gol u karijeri, De Hea junak Junajteda

Sjajan meč odigrali su Vest Hem i Mančester Junajted, a poslije preokreta su slavili gosti i to rezultatom 1:2.

Na Olimpijskom stadinu viđen je veliki broj prilika s obje strane. Domaći su bili ti koji su prvi stigli do vodstva, a u 30. minuti zabio je Benhrama.

Ipak, radost ”čekićara” nije previše trajala jer je već u 35. minuti Kristijano Ronaldo vratio stavi na početak.

Nakon što mu je Fabianski odbranio šut, odbijenu loptu je s lakoćom pospremio u mrežu za jedan od najlakših golova u karijeri, četvrti od povratka u ”crvene đavole”.

U drugom poluvremenu izjednačena i tvrda utakmica s obje strane sve do posljednjih minuta kada je počela prava drama.

Lingaard koji je dočekan s aplauzima od strane domaćih navijača je u 89. minuti zabio za 1:2 i činilo se da tada ”crveni đavoli” imaju puni plijen u džepu.

Posljednji minut donosi penal za domaće nakon što je Šou napravio penal. Mojes je u igru uveo Noblea isključivo radi penala, ali je sjajni De Hea odbranio njegov šut. Završeno je 1:2.

U drugom susretu Premijer lige od 15 sati Brighton je pomalo iznenađujuće pobijedio Lester sa 2:1. Gostima je VAR tehnologija poništila dva gola i to zbog ofsajda.