Poraz od Belgije, ali mjesto u baražu izboreno

Crna Gora osvojila tri boda iz tri meča

Futsal reprezentacija Crne Gore porazom od Belgije završila je nastup u grupi B preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Domaćin turnira slavio je sa 5:1, što je našu reprezentaciju ostavilo na trećoj poziciji, sa tri boda iz tri meča. To je, međutim, dovoljno za plasman među pet najboljih trećeplasiranih ekipa, što donosi učešće u baražu za narednu rundu kvalifikacija.

“Utakmica sa dva potpuno različita poluvremena. U prvom smo bili bolji, imali i vođstvo, da bi u nastavku domaćin zaigrao bolje i zasluženo pobijedio”, istakao je selektor Sveto Ljesar.

Crna Gora je povela golom Vuletića, ali je Belgija ulogu favorita opravdala zahvaljujući golovima Raua, Adnana, Rede i dvostrukog strijelca Pinjeira.