Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Peter Prevc slavio u letovima na Planici

Iako ni ove sezone nije blistao nekadašnji pobjednik Svjetskog kupa, Prevc, je pred domaćim navijačima osvojio ukupno u dvije serije 452,1 boda, letovima od 237,5 i 231 metar.

Fenomenalni slovenački letač Peter Prevc pobijedio je danas na čuvenoj Bloudekovoj letonici na Planiciž u takmičenju Svjetskog kupa.

Prevc je u obje serije bio najbolji i pred domaćom publikom podsjetio na dane kada je dominirao svjetskom skakačkom scenom.

Drugi je bio Austrijanac Danijel Huber sa 448,5 poena, a treći Norvežanin Andre Johan Forfang sa 441,3 poena.

Vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa je Austrijanac Štefan Kraft sa 2.099 poena, drugi je Japanac Rjoju Kobajaši sa 1.662, a treći Njemac Andreas Velinger sa 1.470 poena.

Prevc je slavljem na Planici danas postao peti Slovenac koji je ove sezone ostvario pobjedu u takmičenjima za Svjetski kup  i otvorio “Prešernovu Zdravljicu” pod Poncami.

Prešernovu Zdravicu otvorio domaći letač na Planici, Foto: REUTERS

Prevcu je to 24. pobjeda u karijeri u takmičenjima za Svjetski kup, kojom se uključio i u borbu za mali Kristalni globus u letovima.