Utorak, 30 Aprila, 2024

Njemačka: Olmo srušio Bajern, Kejnu izmakao prvi trofej

Fudbaleri Lajpciga osvajači su Superkupa Njemačke.

Drugu godinu zaredom u Superkupu se susreću Bajern i Lajpcig, ovoga puta slavio je Lajpcig koji je tako došao do prve titule u Superkupu u tek drugom učešću u dijelu koji otvara sezonu.

Lajpcig je slavio rezultatom 3:0, a apsolutni heroj pobjedničke ekipe je Dani Olmo koji je postigao sva tri gola, o drugom će se pričati dugo.

Za Bajern može da bude utjeha debi Harija Kejna koji je u igru ušao u 63. minutu. Kejnov transfer kompletiran je u petak uveče, a već mu je izmakao prvi trofej koji je mogao da osvoji sa novim timom.

Olmo je prvi gol postigao već u trećem minutu meča, a u 44. je izveo apsolutnu majstoriju za 2:0.

Olmo je het-trik kompletirao u 68. minutu sa bijele tačke.

Imao je Bajern svoje šanse, ali jalove. Sa druge strane, nekoliko prilika i za daleko ubjedljiviju pobedu imao je Lajpcig.

Na kraju – Bajern – Lajpcig na Alijanc Areni 0:3!