Utorak, 7 Maja, 2024

Nemanja Nedović srušio Valensiju

Crvena zvezda je u drugoj četvrtini stekla prednost koju je sačuvala i do kraja utakmice još i uvećala i zasluženo slavila pobjedu sa 82:64 (11:12, 28:18, 22:19, 21:15).

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Valensiju u 24. kolu Evrolige i na taj način sačuvali šanse da se plasiraju u plej-in u kojem će igrati timovi od 7-10. mjesta na kraju ligaškog dijela takmičenja.

Najzasliužniji za trijumf Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović koji je ubacio 27 poena, a imao je i fantastičan šut za tri poena (6/7).

Crvenoj zvezdi je ovo 10. pobjeda u Evroligi, a za plasman u plej-in nedostaju joj dvije pobjede koje mora nadoknaditi u posljednjih 10 kola.

Košarkaši Bajerna su u Minhenu savladali nakon petominutnog produžetka Baskoniju Duška Ivanovića sa 112:109 i na taj način napravili veliku uslugu beogradskim klubovima Partizanu i Crvenoj zvezdi.

Baskonija nakon večerašnje utakmice imaju učinak po 12 pobjeda i poraza i nalaze se na 11. mjestu Evrolige.

Vanja Marinkovivć je šest sekundi prije kraja promašio šut za tri poena i mogućnost da izbori drugi produžetak.

Baskoniji nije bila dovolljna za pobjedu ni sjajna partija Kodija Milera Mekintajera, koji je ubacio 20 poena, imao pet skokova i 15 asistencija za indeks korisnosti 39.

Fenerbahče je odigrao mnogo bolje drugo poluvrijeme i pobijedio Asvel u Viljerbanu sa 73:83.

Olimpijakos je na svom parketu opravdao ulogu favorita protiv Albe i pobijedio sa 101:87, a najzaslužniji za trijumf grčkog tima je Isaija Kenan sa 31 poenom.

Real se nudio Makabiju, ali je i nakon 12 utakmica ostao neporažen u Madridu – šampion Evrope je večeras slavio sa 106:101.