NBA: Vučević blistao u novom trijumfu Čikaga, Jokić junak Denvera

Naš reprezentativac ubacio je 31 poen, uz 15 skokova za nešto više od 36 minuta na parketu. Izjednačen meč odlučen je u posljednjoj četvrtini, koju su bikovi dobili 25:21

Vučević, Foto: Nba.com

Još jedno fenomenalno izdanje Nikole Vučevića u pobjedi Čikaga nad Oklahomom 106:101.

Naš reprezentativac ubacio je 31 poen, uz 15 skokova za nešto više od 36 minuta na parketu.

Izjednačen meč odlučen je u posljednjoj četvrtini, koju su ”bikovi” dobili 25:21.

Pored Vučevića ogroman doprinos dao je Demar Derozan sa 38 poena, šest skokova i pet asistencija.

Sa druge strane 31 poen Dort, 17 je dodao Bezli.

Čikago je drugi na Istoku sa 36 pobjeda i 21 porazom.

Denver je u dramatičnom meču savladao Toronto, 110:109.

Utakmicu je blokadom u posljednjoj sekundi odlučio Nikola Jokić, koji je zaustavio Odžija Anunobija.

Srpski košarkaš bio je lider Denvera sa 28 poena, 15 skokova i šest asistencija.

Doprinos su dali i Džef Grin sa 19, odnosno Aleks Gordon sa 13 koševa.

U ekipi Toronta ubjedljivo najbolji Paskal Siakam sa 35 poena i 10 skokova, dok je Frank Vanflit dodao 25 koševa.

Denver sada ima 31 pobjedu i 25 poraza, dok je Toronto na skoru 31-24.

Zanimljivo je bilo i u duelu Golden Stejta i Los Anđeles Lejkersa, a na kraju su “voriorsi” slavili sa 117:115.

U završinici meča tri trojke ubacio je Klej Tompson, ali je ključni pogodak za dva ubacio Stef Kari za 117_114, na 45 sekundi prije kraja.

Uslijedio je faul nad Džejmsom koji je pogodio prvo, namjerno promašio drugo bacanje, ali je bilo kasno, iako je došao do lopte.

Domaći sastav predvodio je Klej Tompson sa 33 poena, Stef Kari ubacio je 24, uz osam asistencija, dok je Vigins dodao 19 koševa.

Sa druge strane 26 poena, 15 skokova i osam asistencija Lebrona Džejmsa, a Rasel Vestbruk je upisao 19 koševa i sedam skokova.

Dramatičan duel viđen je i u Dalasu, gdje su Klipersi slavili 99:97.

Luka Dončić je sjajnim pogocima vratio “maverikse” u igru u završnici, ali je nepunu sekundu prije kraja promašio trojku za pobjedu.

Ubacio je 45 poena, uz 15 skokova i osam asistencija.

Džejlin Branson dodao je 22 poena, dok je Redži Bulok postigao 17.

U pobjedničkom timu 24 poena Redžija Džeksona, koji je imao i osam asistencija, Terens Man je postigao 21, a Markus Moris 20 poena.