Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

NBA: Stef Kari brojao do 57 uz 11 trojki, Dončić izjednačio rekord karijere, revanš Bulsa Orlandu

Košakaši Dalasa savladali su Golden Stejt 134:132 u vrlo uzbudljivom meču NBA lige, u kome su centralne figure bile i najveće zvijezde pomenutih timova.

Luka Dončić predvodio je Mevse sa 42 poena, čime je izjednačio svoj najbolji koštgeterski učinak od dolaska u najjaču ligu na planeti.

Slovenac je pritom imao i 11 asistencija, uz sedam skokova.

Na drugoj strani, blistao je fenomenalni Stef Kari koji je brojao do 57!

Jedan od najboljih šutera u istoriji NBA lige pogodio je 11 trojki iz 19 pokušaja.

Bila je ovo njegova čak 16 utakmica u kojoj je postigao 10 ili više trojki.

Košarkaši Denvera poraženi su od Sakramenta 119:114, u utakmici koja će se pamtiti po rekordu karijere Nikole Jokića.

Nakon što je Juti nedavno isporučio 47 poena, momak rođen u Somboru je ovoga puta otišao još dalje i zaustavio se na 50!

Sjajni centar šutirao je iz igre 20/33, trojke 3/6 i na to sve još dodao 12 asistencija, osam skokova, tri blokade i jednu ukradenu loptu za 41 minut u igri.

Međutim, ni to nije bilo dovoljno da se pobijede Kingsi, u čijim redovima su se istakli Herison Barns sa 28, Direon Foks sa 24 i ruki Tajris Heilbarton sa 23 poena.

Nikola je sinoć  postao i prvi centar u takozvanoj eri “tri poena” (od 1980. godine) koji je imao 50 i više poena i 10 i više asistencija na jednoj utakmici.

Prije njega to je uspjelo legendarnom Karimu Abdul Džabaru 19. januara 1975. godine, a dva puta je to učinio i Vilt Čembrlen (1963. i 1968. godina).

Košarkaši Orlanda ubjedljivo su poraženi od Čikaga rezultatom 118:92 u meču NBA lige.

Samo 24 sata nakon fenomenalne partije i rekorda karijere protiv istog rivala, Nikola Vučević je ovoga puta bio zaustavljen.

Crnogorski centar je za 24 minuta dao 17 poena, uz osam skokova i dvije blokade.

Vučević je bio najefikasniji igrač Orlanda, koji je sada na učinku 9-15.

Kod Čikaga, koji ima sti broj pobjeda uz 13 poraza, izdvojio se Zek Levin sa 39 poena.