NBA: Preokret Denvera, Vučević na ivici tripl-dabla u pobjedi Orlanda

Košarkaši Denvera su nakon velikog preokreta savladali San Antonio 127:120.

Jokić, Foto: Zimbio.com

Gosti su bili bolji rival tokom prvog dijela meča, da bi u trećoj četvrtini imali maksimalna 23 poena prednosti.

Međutim, tada su “nagetsi” dodali gas i uspjeli da preokrenu rezultat za četvrtu pobjedu u nizu.

Najefikasniji u redovima Denvera bio je Džamal Marej sa 26 poena, Pol Milsap je dodao 22, a Nikola Jokić je upisao 19 poena, 13 skokova i osam asistencija.

Kod gostiju 33 poena Lamarkusa Oldridža.

Nikola Vučević odigrao je odlično u pobjedi Orlanda nad Atlantom 135:126.

Vučević, Foto: NBA.com

Crnogorski reprezentativac postigao je 24 poena, uz po devet skokova i asistencija i bio je na ivici tripl-dabla.

Utakmica na Floridi odlučena je u posljednjoj četvrtini, koju je Orlando dobio 42:30.

Pored Vučevića u domaćem timu istakli su se Gordon sa 26, Furnije je dodao 22, a Ros 21 poen.

U sastavu Atlante 29 poena i devet asistencija Janga, dok je Kolins ubacio 22 koša.

Juta je na parketu Dalasa slavila 123:119.

I ekipa iz Solt Lejk Sitija je na poluvremenu imala 71:50, ali je uslijedio pad u nastavku.

Ipak, uspjeli su “džezeri” da sačuvaju vođstvo do kraja u upišu trijumf.

Klarkson je predvodio Jutu sa 25 poena, dok je Bojan Bogdanović dodao 23 koša.

Bogdanović, Foto: Forbes.com

U domaćem sastavu 33 poena Hardeveja, 28 Porzingisa.

Milvoki je nadigrao Sakramento 123:111.

Janis, Foto: Cdm.me

Janis Adetokumbo nije bio u timu zbog rođenja sina, ali su njegovi saigrači odlično odradili posao protiv tima iz Kalifornije.

Meč je odlučen na početku posljednje četvrtine, kada je Milvoki serijom 13:0 stekao nedostižnu prednost.

Kris Midlton je ubacio 28 poena, uz 11 skokova i osam asistencija, a isti košgeterski učinak imao je i Erik Bledso.

U ekipi Sakramenta 23 poena Barnsa, 17 Foksa, po 16 Nemanje Bjelice i Bogdana Bogdanovića.

Lejkersi nisu imali problema u meču sa Finiksom, 125:100.

Dejvis, Foto: Sportsport.ba

Entoni Dejvis ubacio je 25 poena, uz 10 skokova, Rondo je upisao 23, a Lebron Džejms 17 koševa.

Kod gostiju 18 poena Bridžsa, 15 Dialoa.

Sjajnu formu potvrdio je Toronto pobjedom nad Minesotom, 137:126.

Paskal Siakam je bio najbolji na parketu sa 34 poena, 27 je dodao Kajl Lauri.