Petak, 26 Aprila, 2024

NBA: Lejkersi na korak od finala Zapada

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa nalaze se nadomak plasmana u finala Zapadne konferencije NBA lige.

Lebron, Foto: NBA.com

U četvrtom meču plej-of serije sa Hjustonom, Lebron Džejms i društvo slavili su sa 110:100 i tako poveli sa 3-1 u pobjedama.

Lejkersi su bolje počeli utakmicu, stekli blagu prednost poslije prve četvrtine, da bi potpuno nadigrali rivala u drugoj dionici i na poluvrijeme otišli sa +16.

U jednom trenutku, u nastavku meča, ekipa iz Kalifornije imala je i +23 , nakon čega je uslijedila serija Roketsa od 22:4, pa je na minut do kraja bilo svega +5 za Lejkerse.

“Tačku na i” stavio je Karuso u narednom napadu, koji je nedugo zatim u posljednjim sekundama pogodio trojku koja je riješila pitanje pobjednika.

Najefikasniji kod Lejkersa bili su Dejvis sa 29 poena i 12 skokova i Džejms sa učinkom od 16 poena, 15 skokova i devet asistencija.

U redovima Hjustona najviše poena postigao je Vestbruk – 25, dok je Harden ima 21 poena i deset asistencija.