NBA: Lebron i Dejvis vodili Lejkerse do 2:0 u velikom finalu

Košarkaši L.A. Lejkersa pobijedili su Majami 124:114 i poveli 2:0 u finalnoj seriji NBA lige.

Džejms i Entoni, Foto: CBS Sports

Ekipa iz Kalifornije je kontrolisala rezultat tokom cijelog meča i na kraju zasluženo trijumfovala.

Na poluvremenu su Lejkersi vodili 68:54 i već tada su nagovijestili da će dođi do druge pobjede u velikom finalu.

Tokom treće četvrtine tim iz Los Anđelesa imao je i 18 poena prednosti, a Majami je priprijetio u posljednjoj kada je smanjio na 108:99.

Međutim, nisu Lejkersi dozvolili nikakvu dramu u finišu i rutinski su priveli meč kraju.

“Jezerdžije” su ostvarile prednost u ofanzivnom skoku (16-6), kao i u poenima iz drugog napada 21-6.

Lebron Džejms je bio najefikasniji sa 33 poena i po devet skokova i asistencija.

Entoni Dejvis dodao je poen manje, uz 14 uhvaćenih lopti.

U taboru oslabljenog Majamija, za koji nisu igrali Dragić i Adebajo zbog povreda, istakao se sa 25 poena, 12 asistencija i osam skokova Džimi Batler.

Meč broj tri je u noći između nedjelje i ponedjeljka od 1.30.