Mundobasket: Kanada razbila Francusku, Njemačka rutinski protiv Japana

Kanađani su protiv Francuske slavili čak 95:65

Kanada je dobila ubjedljivo derbi prvog dana Mundobasketa.

Kanađani su protiv Francuske slavili čak 95:65.

Nestvarno su odigrali drugo poluvrijeme u kom su bukvalno ponizili Furnijea, Gobera i drugove.

Dozvolili su im za 20 minuta samo 25 poena i to dobar dio u posljednja tri minuta kada je sve bilo gotovo.

U napadu su igrali raznovrsno i postigli dosta lakih poena iz kontri nakon dobrih odbrana.

Tako su osigurali ubjedljivu pobjedu. Dominirao je Šai Gildžeus-Aleksander, koji je postigao 27 poena, uz to je imao 13 skokova i šest asistencija, a 18 poena dodao je Keli Olinik, po 12 Aleksander Voker i Dilon Bruks.

Igrao je i bivši košarkaš Budućnosti Tre Bel-Hejns.

Na drugoj strani 21 poen Furnijea, po 12 Lesora i De Koloa.

Njemci rutinski

Njemačka je rutinskom igrom savladala Japan 81:63 na otvaranju Mundobasketa

“Panceri” su meč u Okinavi riješili u prvom poluvremenu i potom rutinski završili posao.

Nakon 20 minuta Njemačka je vodila 53:31 i bilo je jasno da su šanse Japana da se vrati u utakmicu samo teoretske.

U nastavku su spustili ritam, čuvali snagu za nastavak takmičenja i priveli meč kraju.

Moric Vagner bio je najbolji u pobjedničkom sastavu sa 25 poena i devet skokova, a važan doprinos dali su Denis Šreder sa 14 i Danijel Tajs sa poenom manje.

Kod Japanaca 20 koševa Jute Vatanabea, 15 je upisao Judai Baba.