Srijeda, 8 Maja, 2024

Mlade lavice remizirale sa Islandom

Crnogorske kadetkinje igrale su neriješeno protiv Islanda (18:18) u drugom kolu Svjetskog prvenstva za igračice do 18 godina koje se održava u Sjevernoj Makedoniji.

To je prvi remi izabranica trenera Maje Savić nakon što su na startu prvenstva upisale ubjedljivu pobjedu protiv Alžira.

Island je u dva navrata u prvom poluvremenu imao po tri gola prednosti, ali je na velikom odmoru rezultat bio izjednačen – 11:11.

U nastavku je naš nacionalni tim došao do preokreta, uglavnom imao minimalnu prednost, ali je Island dva minuta prije kraja došao do izjednačenja – 18:18, što je ispostavilo se bio i konačan rezultat.

Na 12 sekundi prije isteka regularnog toka “lavice” su iz sedmerca mogle da riješe meč, ali Jelena Vukčević nije bila precizna.

Ona je bila najefikasnija sa pet golova, dok je Nađa Micevski postigla tri. Po dva puta u strijelce su se upisale Ivana Vujadinović, Nikolina Marković i Katarina Šutović.

Mrežu Islanda zatresle su i Maja Ceklić, Mia Ražnatović, Lana Pavićević i Ema Kolić.