Milvokiju derbi Istoka, Klipersi nadigrali šampiona

Dva najbolja tima na istoku Milvoki i Boston, odigrali su duel za uživanje, a pobjeda, 11 u nizu, pripala je Baksima poslije produžetka (131:125).

U dodatnih pet minuta domaćin je preko Džru Holideja trasirao put do nove pobjede u impresivnoj seriji, najdužoj od 2019. godine.

Milvoki je sa 40 poena predvodio Holidej, Adetokunbo je upisao 36 poena, 13 skokova i devet asistencija, dok je najefikasniji na drugoj strani bio Derik Vajt sa 27 poena.

Finiks još čeka na oporavak Kevina Durenta, i bez njega je porazio Kingse 120:109. Za to se pobrinuo Buker sa 32 poena, Ejton je dodao 29 uz 11 skokova. Foks je predvodio Sakramento sa 35 poena.

Klipersi su nadigrali Voriorse 134:124, zasluge ima Lenard sa 33 poena, Pul je parirao sa 28, u odsustvu Karija.

Vašington Vizardsi su u gostima bili bolji od Portlanda rezultatom 126:101. Kajl Kuzma je predvodio “čarobnjake” sa 33, Porzings je upisao 28, a Bredli Bil 19. U redovima domaćina, Lilard je postigao 39.