Četvrtak, 2 Maja, 2024

Luči pet medalja u Sjevernoj Makedoniji

Stonoteniseri podgoričke Luče osvojili su pet medalja na 35. Sportskim igrama osoba sa tjelesnim invaliditetom u Strugi i Ohridu.

Zlatna je bila Milijana Ćirković, koja je u spojenim kategorijama 6-10 bez izgubljenog seta stigla do prvog mjesta.

Sa srebrnim odličjem nastup je završila Samra Kojić (1-5, osobe u kolicima), dok su bronzani bili Pjetro Paljušević (6-8) i Dejan Bašanović u kategoriji 10.

Na korak od medalje bio je Đuro Krivokapić u kategoriji 6-8, koji je zaustavljen u četvrtfinalu.

Bronzana je bila i ekipa Kojić, Bašanović i Paljušević.

Igre u Makedoniji organizovali su Paraolimpijski komitet Makedonije i nacionalni Savez lica sa tjelesnim invaliditetom, a okupile su takmičare u parastreljaštvu, parastonom tenisu i paraatletici.