Utorak, 16 Aprila, 2024

LŠ: Dominacija Čelsija i Bajerna, Ronaldo režirao preokret Junajteda, slavlje Juventusa i Viljareala

Fudbaleri Mančester junajteda nakon velikog preokreta savladali su večeras Atalantu 3:2 u 3. kolu Lige šampiona i napravili veliki korak ka osmini finala.

Atalanta je na poluvremenu imala dva gola prednosti, a u listu strijelaca upisali su se Pašalić i Demiral.

Po odlasku na odmor sa tribina “Old Traforda” čuli su se zvižduci, koje su na kraju utakmice zamijenili aplauzi.

Junajted je u drugih 45 minuta preokrenuo, a golove su postigli Rašford, Megvajer i Ronaldo.

U drugom meču grupe F Viljareal je bio bolji od Jang Bojsa 4:1.

Nakon ovog meča Junajted je lider grupe F sa šest bodova, Viljareal i Atalanta imaju po četiri, a Jang Bojs tri boda.

U grupi H Čelsi je ubjedljivo savladao Malme – 4:0. Dva gola sa penala postigao je Žoržinjo, a upisali su se i Haverc i Kristensen.

Meč su zbog povreda ranije završili Lukaku i Verner.

Juve je u Rusiji slavio protiv Zenita 1:0, a jedini gol postigao je Kuluševski.

Bajern je bio ubjedljiv protiv Benfike 4:0, dok na meču Lila i Sevilje nije bilo pogodaka.

Ranije večeras fudbaleri Barselone savladali su Dinamo Kijev 1:0, upisali prvu pobjedu u ovom takmičenju i ostali u trci za plasman u osminu finala.

Barsa je takođe večeras postigla i prvi pogodak u Ligi šampiona ove sezone, a strijelac je bio Đerar Pike u 36. minutu na asistenciju Đordija Albe.

Pike je postao najstariji strijelac za Barsu u istoriji elitnog takmičenja. Španac je postigao 16. pogodak u Ligi šampiona i izjednačio se sa Robertom Karlosom na listi najefikasnijih defanzivaca.

Takođe Salcburg je sa 3:1 bio bolji od Volfsburga. Okafor dva puta i Adejemi su bili strijelci za domaće, a Nmeč za goste.