Ponedjeljak, 17 Juna, 2024

Leverkuzen osvojio Kup Njemačke

Bajer je pobijedio drugoligaša Kajzerslautern 1:0

Posslije osvojene titule u Bundesligi i to pet kola prije kraja, potom završetka lige bez poraza, Leverkuzen je osvojio i Kup Njemačke. U finalu DFB Pokala Bajer je pobijedio drugoligaša Kajzerslautern 1:0.

Leverkuzen je do vodstva stigao prilično rano, u 17. minutu meča. Strijelac je bio Džaka, koji je sa velike udaljenosti pogodio u lijeve rašlje za 1:0.

Leverkuzen je nastavio da napada, prije svega preko Grimalda, ali je u finišu prvog dijela uslijedio hladan tuš, pošto je Kosunu dobio drugi žuti karton i isključen je.

Međutim, Ćabijeva ekipa je izdražala cijelo naredno poluvrijeme sa igračem manje, štaviše, bila je ofanzivnija od protivnika, uputila čak šest šuteva u odnosu na četiri Kajzerslauterna i sačuvala rezultat za novi pehar ove sezone.