La liga: Barselona konačno prava, Sevilja nemoćna

Barselona je danas na gostovanju u Andaluziji slavila s 2:0 protiv Sevilje.

S obzirom na formu i kvalitet Sevilje u ovoj sezoni, ali i krizu Barselone, navijači gostujućeg tima nisu bili pretjerano optimistični pred današnje gostovanje u Sevilji, ali tim Ronalda Kumana je pokazao svoje pravo lice.

Barselona je odigrala taktički veoma dobro, hrabro i zrelo, te je, čini se, napokon funkcionisao svaki dio tima.

Vodeći gol postigao je Osman Dembele u 29. minuti na asistenciju Lionela Mesija, da bi Argentinac u 85. minuti postigao pogodak za konačnih 2:0.

Legnle je takođe postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda, a i Sevilji je poništen jedan gol zbog igranja rukom. Dodajmo da zbog povrede Miralem Pjanić danas nije bio ni na terenu, a ni na klupi.

Inače, ovo danas bio je 19. ligaški gol Mesija i on je ubjedljivo je vodeći strijelac lige, a Barsa se probila na drugo mjesto sa 53 boda. Atletiko sada ima samo dva boda više, ali i čak dvije utakmice manje od Barselone. Real Madrid je treći s 52 boda, a Sevilja je četvrta sa 48 bodova.