Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Karlos Alkaraz osvojio Masters u Madridu i prišao Novaku Đokoviću na pet bodova

Španac Karlos Alkaraz osvojio je Masters turnir u Madridu, pošto je večeras bio bolji od Njemca Jana_lenarda Štrufa i pobijedio sa 6:4, 3:6, 6:3.

Španski teniser je odbranom trofeja u Madridu smanjio prednst Novaka Đokovića (6.775)na ATP listi na samo pet bodova zaostaka i biće mu dovoljno samo jedna pobjeda u Rimu za povratak na prvu poziciju.

Naime, Đoković u Rimu brani titulu osvojenu prošle godine, dok Španac nije igrao na šljaci glavnog grada Italije.

Ipak, bez obzira na sve Đoković će još dvije nedjelje biti prvi reket svijeta i čuvati prvu poziciju na ATP listi.

Mnogi su mislili da će Alkaraz lako do pobjede protiv Štrufa, pogotovo kada je prvi set riješio u svoju korist, ipak Njemac se nije predavao, pa je u drugom dijelu igre izjednačio na 1:1, tako da je njihov današnji duel trajao dva sata i 25 minuta.