Ponedjeljak, 17 Juna, 2024

Junajted bolji od Sitija za trofej u FA kupu

''Đavoli'' su u finalu na ''Vembliju'' pobijedili Siti sa 2:1

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su danas titulu u FA kupu, pošto su u finalu na Vembliju pobijedili Mančester siti sa 2:1.

Klub sa Old Traforda je 13. put u istoriji podigao pehar namijenjen osvajaču FA kupa, dok je Siti ostao na sedam osvojenih trofeja. Rekorder u FA kupu je Arsenal sa 14 trofeja.

Junajted je poveo u 30. minutu pogotkom Alehandra Garnaća kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu poslije velike greške Joška Gvardiola i golmana Štefana Ortege.

Devet minuta kasnije, Junajted je duplirao prednost, a strijelac je poslije sjajne akcije i na kraju asistencije Bruna Fernandesa bio Kobi Mejnu.

Šampioni Premijer lige su u drugom poluvremenu ređali prilike, Erling Haland je pogodio i prečku, ali su jedino uspjeli da ublaže poraz. Konačnih 2:1 postavio je u 87. minutu Žeremi Doku lijepim udarcem sa ivice kaznenog prostora.