Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

Inter se vratio na vrh tabele Serije A

Igrači Intera su od početka do kraja meča većinu vremena provodili na polovini ekipe iz Rima koja se uglavnom uspješno branila do 81.minuta kada je pobjednik odlučen golom Francua Markusa Tirama.

Fudbaleri Intera slavili su u jednom od derbija 10. kola Serije A protiv Rome na Đusepe Meaci sa minimalnih 1:0 i n taj način se vratili na vrh tabele.

Koliko je “Vučica” bila indisponirana na Meaci dovoljno govori podatak da u prvih 45 minuta nisu ni jednom uputili šut u okvir gola Jana Somera.

Sa druge strane Inter je imao nekoliko prilka, od kojih se ističe šut Hakana Čalhanoglua, van 16 metara sa dosta efea, koji je na kraju pogodio prečku, kao i šut Markusa Tirama koji je golman Rimljana Rui Patrisio odbranio nogom

Roma, koja je igrala ovaj meč bez svog trenera Žozea Murinja koji je suspendovan nakon crvenog kartona dobijenog u meču sa Moncom, je tek sredinom drugog poluvremena pokazala “znake života”.

Prvo je Parades pogodio živi zid iz slobodnog, a onda je Kristante umalo šokirao sve na “Meaci”, ali je golman Somer pokazao zbog čega je doveden.

Kako je meč odmicao, tako se osjećala frustracija kod domaćih igrača jer su imali i više od igre, ali bez konkretne šanse.

PRoblem su bili centaršutevi iz krosinga fudbalera, koji bi često bili nijasnu jači.

I onda je uslijedio mat u tri poteza. Aslani je prvo sjajnim pasom pronašao DiMarka na lijevom boku, a bek Intera je umejsto visoke lopte, poslao jednan niski pas, koji je pronašao u petercu gostiju Markusa Tirama koji je matirao Patrisija.