Subota, 18 Maja, 2024

I Hrvatska u polufinalu iz naše grupe

Grčka je do poluvremena bila ravnopravan rival, čak i vodila, ali je u trećoj četvrtini Hrvatska prelomila i stigla do važne pobjede u odbrani titule - bilo je 13:8 (3:3, 2:3, 4:0, 4:2).

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Zagrebu pred svojim navijačima pobijedila Grčku.

Grčka je do poluvremena bila ravnopravan rival, čak i vodila, ali je u trećoj četvrtini Hrvatska prelomila i stigla do važne pobjede u odbrani titule – bilo je 13:8 (3:3, 2:3, 4:0, 4:2).

Nakon što je Hrvatska savladala ubjedljivo Grčku jasno da je naša grupa iz Dubrovnika bila najjača na Evropskom prvenstvu pošto su u polufinale ušli već Španija i domaćin, a ukoliko to uradi i Crna Gora iz prestale tri grupe biće samo jedan učesnik završnice šampionata.

Najzaslužniji za plasman Hrvatske u polufinale je Jerko Marinić-Kragić, koji je postigao četiri gola, dok se tri puta u strijelce upisao Loren Fatović.