Nedjelja, 5 Maja, 2024

Ferstapen najbolji u trci za VN SAD

Trostruki uzastopni svjetski šampion ostvario je 15. pobjedu u sezoni, a 50. u karijeri i postao peti vozač koji je došao do 50 trijumfa. On je trku počeo sa šestog mjesta.

Vozač Red Bula Maks Ferstapen pobijedio je večeras u trci Formule 1 za Veliku nagradu SAD u Ostinu i ostvario 50. pobjedu u karijeri.

Drugo mjesto zauzeo je sedmostruki svjetski šampion Luis Hamilton iz Mercedesa, a treći je bio Lando Noris iz Meklarena.

Vozač Ferarija Šarl Lekler zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Serhio Peres iz Red Bula, a šesti Šarl Lekler iz Ferarija, koji je startovao sa pol pozicije.

Vozač Mercedesa Džordž Rasel trku je završio na sedmom mjestu, Pjer Gasli iza Alpina bio je osmi, Lens Strol iz Aston Martina deveti, a Juki Cunoda iz Alfa Taurija zauzeo je 10. mjesto i osvojio je dodatni bod za najbrži krug trke i to u posljednjem krugu.

Naredna trka u šampionatu vozi se 29. oktobra za Veliku nagradu Meksika.