Nedjelja, 28 Aprila, 2024

FA Kup: Vardi kao u najboljim danima, Luton šokirao Everton

Lids i Plimut igraće ponovljeni meč, pošto je duel na Eland Roudu završen bez pobjednika 1:1.

Lester je prošao u narednu, petu rundu FA Kupa eliminisavši Birmingem pred svojim navijačima 3:0.

Povele su Lisice u 47. minutu kada je Vardi nakon centaršuta Olbrajtona glavom zatresao mrežu.

Na 2:0 povisio je Junus Akgun 25 minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Praet dva minuta prije kraja meča. Brajton je nakon prave goleade pobijedio Šefild Junajted 5:2.

Argentinac Buonanote na fantastičan način doveo je goste u vođstvo, domaći uspjeli da nadoknade zaostatak 0:2, ali je Žoao Pedro het-trikom donio pobjedu gostima, od toga je dva gola postigao iz penala.

U nadoknadi se i veteran Velbek upisao u strelce. Luton je priredio pravi šok na Gudisonu eliminisavši Everton 2:1, i to golom Vudroua u šestom minutu nadoknade.