Petak, 26 Aprila, 2024

Everton ubjedljivom pobjedom u Brajtonu izašao iz opasne zone

Fudbaleri Evertona deklasirali su Brajton u gostima 5:1 i napravili važan korak u borbi za opstanak u Premijer ligi.

Everton je prekinuo seriju od sedam utakmica bez trijumfa i izašao iz opasne zone. Tri kola prije kraja ima dva boda više od Lestera, Lidsa i Notingema i osam od “fenjeraša” Sautemptona.

“Karamele” su klub sa najviše premijerligašških sezona i iz elite engleskog fudbala su u istoriji ispadali samo dva puta

Brajton je ostao na sedmom mjestu sa 55 bodova.

Domaćin je igrao, napadao, imao je čak 22 udaraca ka golu rivala,ali je golove postizao Everton.

Tim Šona Dajča je iz pet udaraca u okvir gola postigao isto toliko pogodaka.

Gosti su poveli već u prvom minutu preko Dakurea, isti igrač je u 29. duplirao vođstvo, da bi nedugo zatim golman Brajtona Džejson Stil postigao autogol 0:3.

Meknil je u 76. minutu kompletirao “poker” u mreži domaćina, a poačsni gol za Brajton dao je argentinski reprezentativac Aleksis Mekalister.

Meknil je svojim drugim golom u šestom minutu sudijske nadoknade vremena postavio konačnih 5:1.

Everton u sljedećem kolu dočekuje Mančester Siti, a Brajton gostuje Arsenalu.

Lester je iznad zone opstanka samo zbog bolje gol-razlike od Lidsa i Foresta, ali bi večeras mogao da padne ispod crte, jer je danas deklasiran na gostovanju Fulamu – 5:3.

Ekipa iz Londona je prekinula niz od tri poraza i nalazi se na 10. mjestu na tabeli, dok je Lester poražen prvi put poslije tri utakmice i ima 30 bodova.

Fulam je danas poslije deset minuta imao dva gola prednosti – prvo je pogodio Vilijan, a onda i Karlos Vinisijus.